Kazan Basket Arena’da oynanan karşılaşmaya takımımız; Kerem Tunçeri, Caner Erdeniz, Ryan Broekhoff, Jajuan Johnson ve Hilton Armstrong beşiyle başladı.
 
Karşılaşmaya hızlı başlayan takımımız, Ryan Broekhoff ve Jajuan Johnson’un basketleriyle ilk 2 dakikayı 5-2 önde geçti. İlk dakikalardan itibaren üstünlüğü eline alan ekibimiz, Ryan Broekhoff ve Chris Lofton ile bulduğu basketlerle farkı açtı. Çeyreğin son dakikalarında savunmada açıklar veren siyah-beyazlılarımız, farkın erimesine engel olamadı ve bu bölümü 23-19 önde bitirdi.
 
İkinci çeyreğe tutuk başlayan ve hücumlarında çembere takılan takımımız, ilk 2 dakika geride kalırken skorda da 25-24 geriye düştü. Rakibinin hızlı hücumlarına karşılık vermekte zorlanan ekibimiz, ilk yarıda son 5 dakikaya 32-28 geride girdi. Chris Lofton’un basketleriyle hareketlenen siyah-beyazlılarımız, çeyrekte son 3 dakikaya girilirken skoru eşitledi(34-34). John Holland ve Ryan Broekhoff ile başarılı dış atışlar yapan takımımız, çeyrekte son dakikaya girilirken 43-42 öne geçti. İlk yarının son saniyesinde Kerem Tunçeri’nin başarılı turnike atışıyla siyah-beyazlılarımız, soyunma odasına 45-44 önde girdi.
 
Mücadelenin ikinci yarısına takımımız; Kerem Tunçeri, Chris Lofton, Ryan Broekhoff, Jajuan Johnson ve Hilton Armstrong beşiyle çıktı.
 
Üçüncü çeyrekte ilk iki dakika skor üretemeyen takımımız, Chris Lofton’un basketleriyle ilk sayılarını kazandı. Jajuan Johnson ile arka arkaya basketler bulan siyah-beyazlılarımız, çeyrekte 4 dakika geride kalırken farkı 9’a çıkardı(55-46). Etkili oyununu sürdüren ve hücumda top paylaşımlarını başarılı bir şekilde yapan takımımız, Engin Atsür’ün 3 sayılık basketiyle farkı 10’a çıkardı(58-48). Çeyreğin son dakikalarında pota altında sıkıntılı anlar yaşayan ve potasında arka arkaya basketler gören ekibimiz, farkın erimesine engel olamadı. Siyah-beyazlılarımız, bu bölümü 62-57 önde tamamladı.
 
Son çeyreğin başında skorun eşitlenmesinin ardından takımımız, John Holland ile bulduğu basketle tekrar 64-62 öne geçti. Chris Lofton ve Ryan Broekhoff’un hücumda hareketlenmesiyle farkı açan siyah-beyazlılarımız, son 5 dakikaya 71-66 önde girdi. Karşılıklı basketlerle devam eden çeyrekte son 3 dakikaya ekibimiz, 74-69 önde girdi. Son 15.8 saniyesine 78-78 eşitlikle girilen çeyrekte takımımız, son hücumdan yararlanmadı ve karşılaşma uzadı.
 
Uzatma bölümünde iki takımda ilk dakika skor üretemedi. Bu bölümdeki ilk sayılarımızı Chris Lofton’un kısa mesafe şutundan gelen basketle kazandık(80-78). Chris Lofton ile skor üretmeye devam eden siyah-beyazlılarımız, uzatma bölümünde son 2 dakikaya 85-83 önde girdi. Kalan sürede Chris Lofton ve John Holland ile basketler bulmaya devam eden Beşiktaş İntegral Forex Takımımız, karşılaşmadan 90-86 galibiyetle ayrıldı.
 
Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz 32 sayıyla yıldızlaşan Chris Lofton olurken onu; 21 sayıyla Jajuan Johnson ve 17 sayıyla da Ryan Broekhoff takip etti.