Transfer gerçekleşmeyince Demba Ba’ya yönelen Kartal’ın, Mandzukic defterini henüz kapatmadığı ve sezon sonunda yıldız oyuncu için yeni girişimde bulunacağı belirlendi.

Golcü transferinde tamamen Demba Ba’ya odaklanan ve Senegalli oyuncunun son sağlık kontrolünü bekleyen Beşiktaş Yönetimi, Juventus’ta top koşturan dünyaca ünlü santrfor Mario Mandzukic’i sezon sonuna bıraktı.

-Sezon sonu görüşelim
Siyah-beyazlıların geçtiğimiz günlerde Hırvat yıldızla anlaşmasına rağmen Juventus engelini bir türlü aşamadığı ortaya çıktı. Mandzukic’i satış opsiyonlu olarak Beşiktaş’a vermek istemeyen İtalyan kulübü, son lig maçında Hırvat oyuncuya ilk 11’de şans tanıyarak bu transferin önüne bir taş daha koydu. Juventus ile 30 Haziran 2019’a kadar sözleşmesi bulunan Mandzukic’i yıl sonunda bonservisiyle birlikte almayı planlayan siyah-beyazlı yönetim, Hırvat golcüyle sezon sonu görüşmek için el sıkıştı.

Beşiktaşlı yöneticilerin, Juventus’un onay vermemesi nedeniyle Mario Mandzukic transferi gerçekleşmeyince daha önce sağlık kontrolünden geçirilen Demba Ba’yı yeniden İstanbul’a davet ettiği belirlendi. Siyah-beyazlıların, Senegalli yıldızın yanı sıra bazı genç golcüleri de takip ettiği öğrenildi.

Skorer