Beşiktaş İntegral Forex Takımımız, BBL’nin 20. haftasında karşılaştığı Trabzonspor M.P.’ı 87-79 yendi.

Hayri Gür Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya takımımız; KenanBajramovic, Colton Iverson, Muratcan Güler, Doron Perkins ve CanerTopaloğlu beşiyle başladı.
 
Karşılaşmanın ilk dakikasında skorüretemeyen takımımız, ilk sayılarını Caner Topaloğlu’nun kaptığı topubaskete çevirmesiyle kazandı. Karşılıklı basketlerin olduğu çeyrekte ilk3 dakika 7-7 eşitlikle geçildi. Bu dakikadan sonra hem pota altındanhem de uzak mesafeden Kenan Bajramovic’in bulduğu basketlerle farkı açansiyah-beyazlılarımız, savunmada da etkili performans sergileyerek ilkçeyreği 23-13 önde tamamladı.
 
Siyah-beyazlılarımız, ikinciçeyrekteki ilk sayılarını Ryan Broekhoff’un basketiyle kazandı. Buçeyrekte ilk 2 dakika takımımızın 28-18 üstünlüğüyle geçildi. İkiekibinde hızlı hücumlarla sayı bulmak istediği bu çeyrekte son 6dakikaya 32-22 ekibimiz üstün girdi. Ryan Broekhoff ve Doron Perkins’inbasketleriyle hücumda ritmini arttıran siyah-beyazlılarımız, ilk yarıdason 4 dakikaya 40-27 önde girdi. Kalan sürede savunmada açıklar veren vehücumda ritmini kaybeden takımımız, farkın erimesine engel olamadı.Ekibimiz, soyunma odasına 43-37 önde girdi.  
 
Karşılaşmanınikinci yarısına takımımız; Doron Perkinsi Caner Topaloğlu, ColtonIverson, Muratcan Güler ve Kenan Bajramovic beşiyle başladı.
 
Üçüncüçeyreğe tutuk başlayan siyah-beyazlılarımız, bu bölümdeki ilk sayısınıKenan Bajramovic ile faul çizgisinden kazandı. Kenan Bajramovic’inhücumdaki performansına Caner Topaloğlu’nun da eşlik etmesiyle farkıtekrar açan ekibimiz, çeyrekte ilk 4 dakikayı 52-42 önde geçti. MuratcanGüler’in hücumda oyun iyi yönlendirmesiyle kolay basketler bulantakımımız, moladan sonra farkı 12’ye çıkardı(54-42). Pota altını etkilikullanan siyah-beyazlılarımız, bu bölgeleden basketler bulmaya devametti. Kenan Bajramovic ve Ryan Broekhoff ile basketler bularak hücumritmini devam ettiren ekibimiz, bu çeyreği 64-52 üstünlüjle bitirdi.
 
Sonçeyreğe takımımız, Chris Lofton’un art arda bulduğu 3 sayılıkbasketlerle başladı(70-52). Savunmada rakibinin dış atışlarınıengelleyemeyen siyah-beyazlılarımız, farkın erimesine de önleyemedi veson 7 dakikaya 70-59 üstünlükle girdi. Mehmet Yağmur’un zor pozisyondabulduğu 3 sayılık basketle tekrar farkı açmaya başlayan ekibimiz, son 6dakikaya 73-59 önde girdi. Bu dakikadan sonra hücumda sıkıntılı anlaryaşayan ve savunmada açıklar veren siyah-beyazlılarımız, farkınerimesine engel olamadı. Son 3 dakikaya ekibimiz, 76-68 üstünlüklegirdi. Mehmet Yağmur’un oyuna girmesinden sonra kalan sürede üstünlüğünükorumayı başaran takımımız, karşılaşmadan 87-79 galip ayrıldı.
 
Karşılaşmadaen skorer olan oyuncumuz 26 sayıyla yıldızlaşan Kenan Bajramovicolurken onu, 16 sayıyla Chris Lofton, 10’ar sayıyla Ryan Broekhoff veMehmet Yağmur takip etti.