Benfica'nın forvet transferi yapması sonrasında Diego Costa transferinde adeta tek kalan Beşiktaş, teklifini yükseltmiyor.

Benfica’nın vazgeçtiği Diego Costa’ya Beşiktaş bir adım daha yaklaştı. 32 yaşındaki tecrübeli forvet, Portekiz ekibine gitme ihtimali kalmayınca Siyah-Beyazlı kulüple ilgili flaş bir karara imza attı. İşte son dakika haberinin detayları...

Oynadığı hazırlık maçlarında gol bölgelerindeki etkisizliği fazlasıyla göze çarpan Beşiktaş, forvet transferinde Luuk de Jong ve Diego Costa'yı listesinin başında tutuyor.

İki aydır pazarlık yapılan ancak rakamsal konularda henüz anlaşmaya varılamayan Costa, istediği rakamda indirime giderek siyah-beyazlı takıma doğru bir adım daha attı.

Daha önce 3.5 milyon Euro talep eden 32 yaşındaki futbolcu, kendisiyle ilgilenen Benfica'nın Yaremchuk'u alarak forvet transferini kapatması sonrası istediği garanti parayı 3 milyon Euro'ya düşürdü.

Ancak Beşiktaş yönetimi 2.5 milyon Euro'da ısrar ediyor. Görüşmeler olumlu yönde sürerken, tarafların masadan anlaşarak kalkması bekleniyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş taraftarından Ersin Destanoğlu'na destek Beşiktaş taraftarından Ersin Destanoğlu'na destek

Özellikle Başkan Ahmet Nur Çebi'nin kadroda görmeyi çok istediği Diego Costa ile İtalyan ekibi Cagliari ve Genoa da ilgileniyor.

Ancak iki Çizme kulübünün önerdikleri rakamların 2.5 milyon Euro'nun çok altında olduğu belirtildi. (SABAH - Ogün Şahinoğlu)