Boyko'nun Beşiktaş'a transfer olmasının ardından Ukrayna ekibinin hocası Markevic, "Bana sormadan gönderdiler" diyerek yönetimini suçladı

Gözden kaçırmayın

Ahmet Nur Çebi'den Ersin'e derbi ayarı Ahmet Nur Çebi'den Ersin'e derbi ayarı
 Siyah-beyazlıların uzun uğraşlar sonucunda renklerine kattığı Denys Boyko'nun Beşiktaş'a transferi, kulübü Dnipro'da küçük çaplı bir depreme neden oldu. Ukrayna ekibinin teknik direktörü Miron Markevic, Boyko'nun siyah-beyazlı takımla anlaşması üzerine; "Kimse benimle bu konuyu konuşmadı. Bana danışılmadan alınan bir karar. Boyko'ya sorduğumda bana gitmek istemediğini söyledi. Bunu takımın liderlerine sormanız gerek" diyerek sert bir açıklama yaptı. Boyko'nun bir günde Beşiktaş'a gelmeye karar verdiği ve salı akşamı hocasına ve takım arkadaşlarına veda ederek kamptan ayrıldığı ortaya çıktı.
Pırlanta gibi bir futbolcu aldık!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni transfer Denys Boyko'ya övgüler yağdırdı. Boyko'nun çok iyi bir insan ve karakter olduğunu belirten Başkan Orman, "Pırlanta gibi bir oyuncu transfer ettik. Kariyeri belli. Beşiktaş'a İnşallah uzun süreler hizmet edecek bir oyuncu. Çok dürüst bir çocuk. Beşiktaş'a uygun huyları var. O da gelmek istedi. Bonservis ücretiyle alakalı çok taviz verdim. Beşiktaş'a gelmek istediğini hissettik ve tavizler içinde transfer ettik" dedi. Planladıkları şekilde yola devam edeceklerini belirten Fikret Orman şöyle devam etti: "Biz bir ekibiz. Tek başına yapılmış bir şey değil. Herkese verdiği hizmetten dolayı teşekkür ediyorum."