Kartal aynı senaryoyu tekrarladı

Beşiktaş ezeli rakipleri önündeki maçların 2. yarılarında neden son iki sezonun şampiyonu olduğunu gösterdi. Fener ve Cimbom nefes bile alamadı, orta sahayı geçemedi!

FUTBOL 27.02.2018 - 10:53 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Derbide Fenerbahçe'yi mağlup eden Beşiktaş sadece zirve yarışını dizayn etmedi, oynadığı futbolla da çok önemli bir mesaj verdi... Bu sezon Vodafone Park'ta Galatasaray'ı da 3 golle deviren Siyah-Beyazlılar ezeli rakiplerine adeta sahayı dar etti. Beşiktaş özellikle bu iki derbinin ikinci yarılarında mükemmel oynadı.

***

15 ŞUT, SAYISIZ GOL POZİSYONU

0-0 biten Galatasaray derbisini 3-0 kazanan Kartal, ikinci 45 dakikada rakibinin kalesine 15 şut gönderdi. Sayısız gol pozisyonu yakalayan Siyah-Beyazlılar, Galatasaray'la adeta kedi fare oyunu oynadı.

***

AYNI SENARYO TEKRARLANDI

Aynı senaryo Fenerbahçe önünde de tekrarlandı. Soyunma odasına 1-0 geride bırakan Beşiktaş, ikinci yarıda yine 3 gol buldu. Sarı-Lacivertliler orta sahayı geçemezken, nefes bile almakta zorlandı.

***

TARAFTARLAR KENDİNDEN GEÇTİ

Beşiktaş bu iki maçta oynadığı futbolla neden son iki yılın şampiyonu olduğunu gösterdi. Şampiyonlar Ligi seviyesinde bir performans gösteren Siyah-Beyazlılar taraftarlarını da kendinden geçirdi.

***

Kaynak: Takvim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@