Sol ön çapraz bağları 2 kez kopan ve ardından yaşanan süreçte takımdan gönderilme noktasına gelen İsmail Köybaşı, Şenol Güneş'le beraber adeta yeniden doğdu. Sol bek mevkiin değişmez ismi olan ve milli takım kadrosuna da giren Köybaşı, “Dünyaya yenid

 Siyah-Beyazlılar’a 2009 yılında Gaziantepspor’dan 5,5 milyon Euro bedelle ‘gelecek vaad eden bir yıldız adayı’ olarak transfer edilen ancak üst üste yaşadığı çapraz bağ sakatlıklarının ardından bir ara kariyerinde dibi gören İsmail Köybaşı, Şenol Güneş’le beraber yükselişe geçti. 

2012 yılında Türkiye’nin Bulgaristan’la oynadığı hazırlık maçında sol ön çapraz bağları kopan ve tedavi sürecinin ardından 5 ay sonra formasına geri dönmesine rağmen aynı bölgeden ikinci kez sakatlanan tecrübeli futbolcu; 3 yılın ardından beklenen patlamayı bu sezon yaptı.  

26 yaşındaki futbolcu, sezon başı kampında Şenol Güneş’in, “İstediğim düzeyde değilsin ama yeteneğini biliyorum. Eskisinden daha iyi olabilirsin. Bunun için sana bir şans vereceğim” sözlerinin ardından formasına daha sıkı sarıldı. 

Ahmet Nur Çebi de destekledi

Kulübün İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, “Takımda rekabetin fazla olduğu bölge sol taraf. Ama gençliğin, yeteneğin ve istekli olman senin diğerlerinin önünde olmanı sağlıyor. Şenol hoca senin için büyük bir şans. Formayı giy ve bir daha çıkarma. Artık top sende” uyarısının ardından sadece futbola odaklanan Köybaşı, başarılı bir ivme yakaladı. 26 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe derbisiyle başladığı yükselişi Rize, Antalya, Kasımpaşa ve Bursa maçlarıyla sürdürerek 11’de sol bekin değişmez ismi oldu.

‘Hocamın güveni için teşekkürler’

Beşiktaş’taki yükselişiyle beraber tekrar Milli Takım kadrosuna da giren İsmail, başarısının ödülünü aldı. Kariyerindeki bu önemli sıçramayla ilgili olarak açıklamada bulunan yıldız isim, “Çok zor günler geçirdim. Futbolda olabilecek en ağır sakatlığı iki kez arka arkaya yaşadım. Psikolojim bozuldu. Takım arkadaşlarım, teknik ekip ve her kesimden büyük destek gördüm. Şenol hocama güveni için sonsuz teşekkürler. Bu güveni asla boşa çıkarmayacağım. Dünyaya yeniden gelip, her şeye sil baştan başlamış gibiyim” diyerek yükselişinin süreceğini söyledi.