Karius transfer sürecini Bild'e anlattı

Beşiktaş'ın Liverpool'dan iki yıllığına kiraladığı Alman kaleci Loris Karius, ülkesinin yüksek tirajlı gazetelerinden Bild'in pazar sayısına birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 23.09.2018 - 12:00 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

25 yaşındaki eldiven, Liverpool'un Real Madrid'e 3-1 yenildiği son Şampiyonlar Ligi finalinde yaptığı hatalardan Beşiktaş'a transfer sürecine dek pek çok itirafta bulundu.

İşte Karius'un açıklamaları:

-GEÇMİŞTEKİ HATALARIMLA BAŞA ÇIKMAK ZORUNDAYIM-

"Geçtiğimiz sezon boyunca düzenli olarak forma şansı buldum. Dolayısıyla normal şartlarda Şampiyonlar Ligi finalinde yaptığım hataları açıklayamam. Belki de böyle olması gerekiyordu. Ramos'un bana attığı dirsek kasıtlı mıydı, bilmiyorum. Bunu bilecek kişi yalnızca Sergio Ramos'un kendisidir. Müdahale sonrası yere düştüğümde kendi kendime 'Ne oluyor?' dedim. Maçın adrenaliniyle yalnızca oyuna devam etmeyi düşündüm. Bununla birlikte hiçbir bahanenin arkasına sığınmıyorum. Bu hataları yapmayabileceğimi biliyordum. Şu anda eski dengemi geri kazanmaya ihtiyacım var. Geçmişteki hatalarımla başa çıkmak zorundayım. Zira kendimi ateşe atamam."

-LIVERPOOL'DAN KAÇMAM GİBİ BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL-

"Jürgen Klopp ile hiçbir problemim yok. Kendisiyle iyi bir ilişkimiz var. Beni Mainz'dan Liverpool'a getiren kendisiydi. Hiç kimse benden ayrılmamı da istemedi. Dolayısıyla Liverpool'dan kaçmam gibi bir şey söz konusu değil. Sürekli oynamak istediğim bir yaştayım. O yüzden Alisson Becker'in transfer edilmesinin ardından İstanbul'a gelmeyi seçtim.

Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@