Karius: Son derece açım ve motiveyim

Fabri'nin ayrılığının ardından Liverpool'dan kiralık olarak transfer olduğu Beşiktaş'ta hayal kırıklığı olan Loris Karius kariyerinin yeniden inşası hırslı olduğunu söyledi.

FUTBOL 26.06.2021 - 20:26 26.06.2021 - 20:37 Kartal Bakışı

Bonservisi Liverpool'da olan ve sezonu Bundesliga temsilcisi Union Berlin'de kiralık olarak geçiren Beşiktaş'ın eski file bekçisi Loris Karius değerlendirmelerde bulundu.

OYNAMAYACAĞIMI BİLSEM GELMEZDİM

Union Berlin'e geldiğinde forma garantisi verildiğini ancak bunun gerçekleşmediğini söyleyen Karius, "Buraya transfer olduğumda oynayacağım söylendi, yoksa gelmezdim. Herkes bana takım için önemli birisi olduğumu ancak gidişattan dolayı üzgün olduklarını söyledi." dedi.

Liverpool'a geri dönmeye hazırlanan Karius, "Kendime ve insanlara bir şey kanıtlamak istiyorum. Son derece açım ve motive olmuş durumdayım" ifadelerini kullandı

TÜM SEÇENEKLERİ DEĞERLENDİRECEĞİM

Transfer durumunu değerlendiren Karius, "12 Temmuz'da Liverpool'da olacağım. EURO 2020 ve pandemi nedeniyle transfer piyasası biraz geç hareketlenecek. Tüm seçenekleri değerlendirerek kendim için en doğru kararı vereceğim" şeklinde konuştu.

LIVERPOOL KALESİNDE OLABİLİRDİM

Jürgen Klopp ile ilşkisi ve Liverpool'da devam edip etmeme sorusu hakkında Karius, "Fiziksel olarak daha önce hiç olmadığı kadar formda olduğumu düşünüyorum. Asla hiçbir şeyi dışlamamak gerekiyor. Geçen sene gitmiştim ve sakatlıklar nedeniyle iki hafta sonra Liverpool'un kalesinde olacaktım. Ama bu faktörlere bağlı olmak istemiyorum. Tüm seçenekleri açık tutuyorum ve kendim için doğru kararı vereceğim. İspanya ya da İngiltere olabilir" dedi.

KARIUS'UN PERFORMANSI

28 yaşındaki Alman file bekçisi Loris Karius, bu sezon Union Berlin kalesini toplam 5 kez korurken, 4 gol yedi ve 3 maçta kalesini gole kapattı. (SPORX)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@