Karius: Klopp beni tutmak istedi

Beşiktaş, Premier Lig ekibi Liverpool'dan 2 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Alman kaleci Loris Karius için imza töreni düzenliyor.

GÜNDEM 29.08.2018 - 12:45 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Premier Lig ekibi Liverpool'dan 2 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Alman kaleci Loris Karius için imza töreni düzenliyor.

Vodafone Park Stadı'nda düzenlenen imza töreninde ilk olarak söz alan kulüp başkanı Fikret Orman, "Karius'a ailemize hoş geldin diyorum. Burada çok güzel bir sezon ve şampiyonluklar yaşayacağımıza inanıyorum. Karius transferi zor oldu ama kolay olsa zaten herkes yapardı." dedi.

Türkçe olarak 'merhaba' diyerek sözlerine başlayan siyah beyazlıların yeni kalecisi "Gerçekten çok mutlu ve  heyecanlıyım çünkü bugün itibariyle çok büyük bir kulübün parçası oluyorum. Çok büyük bir geleneği olan, harika bir taraftar kitlesi olan bir takıma katılıyorum ve bundan da grur duyuyorum. Genç bir yaşta sayılırım. Baraya gelerek ileriye bir doğru hamle yaptığımın farkındayım. Buraya gelerek de hedefim kupalar ve zaferler kazanmak." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ı tercih etmesinin iki önemli sebebi olduğunu belirter Karius, "İki tane büyük sebepten bahsedebilirim. biri taraftardan ötürü. Beni ne kadar takımlarında görmek istediğini gösterdiler. Kulübün benim transferim için gösterdiği gayret ve istekti. Bu da benim kararımda ciddi şekilde etkili oldu"

Mario Gomez ile konuşmadım

Ben buraya gelmeden önce burada daha önce oynamış Alman oyuncularla konuştum ve onların söyledikleri şeyler tamemen pozitifti. Benim pozitif düşüncelerimle birleşince kararı vermemde büyük etkisi oldu.  Mario Gomez ile konuşmadım. Onun burada ne kadar mutlu olduğunu ne kadar iyi şeyler yaptığını biliyorum. Kendisiyle ne kadar doğrudan bağlantı kurmasamda onunla yakın oturuyorum ve çevresinden duyduğum şeyler tamamen pozitifti.

İmaj meselesiyle ilgili şeyleri duymak güzel şeyler, böyle kıyaslanmak güzel ama önceliğim burada iyi bir performans segilemek sonra bunları konuşabiliriz.

Şampiyonlar Ligi finalinde yaptığı hatalar

"Hayat böyle. Futbolda böyle hatalar olabiliyor. Ciddi sakatlıklar da buna örnek. Onun sizi nasıl etkileyeceğini bilemiyorsunuz. Şanssız bir gün yaşadım. Ayrıca Şampiyonlar Ligi finali her oyuncuya nasip olan bir şey değil. Ligdeki kaç kalecinin o noktaya geldiğine bakıp bunu görebilirsiniz. O gün şanssız bir gün yaşadım ve geçmişte kaldı. Şimdi tamamen geleceğe odaklanıyorum.

Umarım beni de hatırlarsınız

Auman ile iletişim kuramadım ben de telefon numarası yok ama ama hala onu hatırlıyor olmanız çok güzel.  Daha önce burada bir Alman kalecinin oynaması ve iz bırakması güzel. Umarım ben de iz bırakırım ve beni de hatırlarsınız.

Derbileri izliyordum

"Almanya'da iken Türk derbilerini izliyordum. Gayet iyi bilgiye sahibim. Beşiktaş-Fenerbahçe, Beşiktaş-Galatasaray derbilerini izledim. Oradaki arkadaşlarım iyi bilgiler verdi. Onlar bana yardımcı oluyor" 

Kloop beni tutmak istedi

"Liverpool'un bütün hazırlık kampına katıldım. Transfer söz konusu olunca risk almamak için salonda çalıştım. Genel itibari ile hazırım. Hocamız şans verirse oynayabilirim. Kloop beni tutmak istedi, ben de kendi isteğimi yerine getirdim. Günün sonunda tüm taraflar için iyi bir hamle oldu" 

"Burada şehir de sokak da taraftarların sevgisini hissediyorsunuz. Onlar kayıtsız, şartsız destek veriyorlar. Sokak da onlarla karşılaşarak onların sevgisine karşılık veriyorsunuz" 

İlk kez havaalanında böyle bir şey yaşadım

İmza töreni öncesinde BJK TV'ye röportaj veren Karius, "Buraya gelmeden önce insanlar yaşayacaklarımdan bahsetmişlerdi. Bu deneyimi yaşadığınızda gerçekten şaşırıyorsunuz. İlk kez havaalanında böyle bir şey yaşadım. Güzel bir başlangıç oldu" dedi.

Vodafone Park Stadı'nı da çok beğendiğini söyleyen, Alman file bekçisi, "Oynamak için sabırsızlanıyorum. Taraftarlar sahaya çok yakın. Ne yazık ki son maçta istemediğimiz bir sonuç aldık. Takıma katkı yapmak için buraya geldim. Hep birlikte çalışarak burada başarılı olacağız. Buna inanıyorum" şeklinde konuştu.

Thor benzetmesini duydum

Beşiktaş'a transferi duyurulduğunda yakışıklılığı da büyük gündem olan Loris Karius, ""Thor benzetmesini duydum. Türkçe bilmediğim için yazılanları anlamıyorum. Fakat Almanya'da Türk kökenli çok arkadaşım var. O yüzden yazılanlardan haberim var." ifadelerini kullandı.

"Yeni bir deneyime hazırdım. Beşiktaş'ın ilgisini duyunca menajerim ile konuştuk. Bende yeni bir macera istiyordum ve Beşiktaş ile ilgili olumlu şeyler duydum. Burada oynayan eski oyuncularda güzel şeyler söylediler ve buraya katılma arzum çok güçlendi" dedi.

Milliyet