Gaziantepspor, Litvanyalı file bekçisi Zydrunas Karcemarskas ile yolların ayrıldığını resmen açıkladı.

 Gaziantepspor’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada 7 yıldız kırmızı siyalı formayı giyen ve bu sezon itibarı ile sözleşmesi sona eren Zydrunas Karcemarskas ile yolların ayrıldığı ifade edildi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Kulübümüz ile sözleşmesi sona eren, 7 yıldır Kırmızı-Siyahlı formamızı başarı içinde terleten, göstermiş olduğu üstün performans kadar kişiliği ve profesyonelliği ile de Gaziantepspor Camiası ve tüm sporseverlerin gönlünde taht kuran tecrübeli kalecimiz Zydrunas Karcemarskas’a Gaziantepsporumuza yapmış olduğu hizmetler için, Futbol Şube Sorumlumuz Mustafa Kızıl tarafından teşekkür plaketi verildi.

Zydrunas Karcemarskas’a kulübümüze vermiş olduğu hizmetleri için teşekkür eder, kendisine ve ailesine bundan sonraki yaşamında mutluluk ve başarı dileriz.”

Öte yandan Karcemarskas Beşiktaş’ın da yakından ilgilendiği bir süredir kamuoyunu meşgul ediyor. Litvanyalı file bekçisinin futbol hayatına hangi takımda devam edeceği şimdilik belirsizliğini koruyor.Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ta transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Siyah beyazlılarda transferi gündeme gelen son isim Gaziantepspor'un kalecisi Karcemarskas oldu.


Adı Antalyaspor ile de anılan Karcemarskas'ın kırmızı beyazlılarla anlaşma imzalamadığı ve Beşiktaş'tan gelen teklife olumlu yanıt verdiği aktarıldı.Gaziantepspor'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan başarılı eldiven, anlaştığı iddia edilen Antalyaspor'la henüz bir anlaşma yapmadığını söyledi.
Gaziantep yerel basınının haberine göre; Boyko'nun takımdan ayrılma ihtimalinin güçlenmesi üzerine Beşiktaş yönetiminin başarılı kaleciyle bir görüşme yaparak olumlu cevap aldığı belirtildi. Teknik Direktör Şenol Güneş'in de Karcemarskas'ı istediği ve yönetime 'Boyko'nun gitmesi halinde transfer edilebilir' raporu verdiği ifade edildi. Başarılı file bekçisinin Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak olması nedeniyle tercih ettiği ve görüşmelerin sürdüğü aktarıldı.