Sağlık Ekibi Sorumlusu ve A Takım Doktorumuz Ertuğrul Karanlık, BJK TV’de yayınlanan programa konuk olarak futbolcularımızın sağlık durumlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Gözden kaçırmayın

Oğuzhan Özyakup'a pankartlı veda Oğuzhan Özyakup'a pankartlı veda

'Necip Uysal'da 2. derece yırtık var'
Necip Uysal'ın son durumu hakkında bilgi veren Ertuğrul Karanlık, "Gaziantepspor maçının ardından İstanbul'a döndüğümüzde Necip Uysal'ın MR'ını çektik ve sol arka adalesinde 2. derece yırtık tespit ettik. Dönmesi biraz zaman alacaktır. Akhisar Beldiyespor ve Torku Konyaspor maçlarında oynaması mümkün görünmüyor. Her futbolcumuzda olduğu gibi Necip Uysal'ı da en kısa sürede takımımıza teslim etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

'Ramon Motta'da kısmi yırtık var'
Brezilyalı futbolcumuz Ramon Motta'nın da sağlık durumu hakkında konuşan Sağlık Ekibi Sorumlusu ve A Takım Doktorumuz Ertuğrul Karanlık, "Son dönemde her puana 1 sakat veriyoruz. Ramon Motta da Gaziantepspor maçında ayak bileğine darbe aldı ve bileği burkuldu. Onun MR'ında da bağlarında kopma bulunmadığını ancak kısmi yırtık olduğunu gördük. İlk müdahaleyi yaptık. Önümüzdeki 3 gün hareket etmeyecek. Ramon Motta umarım en kısa zamanda takıma dönecek" dedi.

'Cenk Tosun'un sol kasığında 1. derece yırtık var'
Ertuğrul Karanlık Cenk Tosun ile ilgili ise, "Cenk Tosun, Gaziantepspor maçında yaşanan bir pozisyonda sol ayağını açarken sakatlandı ancak oynamaya devam etti. Sol kasığında 1. derece yırtığı bulunuyor. Cenk Tosun'un da tedavisini yaptık ve inşallah hafta sonu oynar" şeklinde konuştu.

'Ersan Adem Gülüm çarşamba günü antrenmanlara başlayacak'
Ersan Adem Gülüm ve Veli Kavlak'ın durumunu da değerlendiren Ertuğrul Karanlık, "Ersan Adem Gülüm'ü Tottenham maçının devre arasında değiştirerek iyi bir işe imza attık çünkü bir gün sonra dizinin şişmesi bizi haklı çıkardı. Dizinden yaklaşık 30 milim kanlı sıvı çıkardık. Gaziantepspor maçında oynayamadı. Ersan'ın tedavisine devam ediyoruz. İnşallah çarşamba günü antrenmanlara başlayacak. Veli Kavlak'ın ise bu hafta takıma geri dönmesini bekliyoruz" dedi.

Ertuğrul Karanlık son olarak kalecimiz Cenk Gönen'in son kontrolde yüzde 100'e yakın iyileştiğini, Gökhan Töre'nin ise sırtında ve göğsünde ağrı olduğunu ve hafta sonu oynayabileceğini, Tomas Sivok'un adelesinde hasar olmadığını sadece iltihap olduğunu söyledi.