Karanlık'a Soracak

Beşiktaş'ta sakatlıktan çıkan Jose Ernesto Sosa, Fenerbahçe maçında sahada olmakta kararlı...

FUTBOL 01.11.2014 - 08:58 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

10-12 haftada dönmesi beklenirken, 3.5 haftada topla çalışan yıldız futbolcu idmanlarda azmi ve hırsıyla dikkat çekiyor. Biliç’le de görüşen Sosa hazır olduğunu ve forma beklediğini Hırvat teknik adama da aktardı.

GÖKHAN Töre’nin cezalı oluşu, Serdar Kurtuluş’un da sakatlığının devam etmesi nedeniyle derbi öncesi sıkıntılı olan Beşiktaş’ta Sosa’dan gelen haberler dev maça saatler kala yüzleri güldürdü. 5 Ekim’de Balıkesir ile oynanan maçta dizinden sakatlanan ve yeşil sahalara dönmesinin 10-12 haftayı bulması beklenen Arjantinli futbolcu takımla idmanlara başlamak bir yana F.Bahçe’ye karşı oynayabilecek duruma geldi.

İLİĞİNDEN alınan kanın işlemden geçirilip sorunlu bölgeye enjekte edilmesi sayesinde beklenenden çok daha kısa sürede hazır hale gelen Jose Ernesto Sosa, 28 Ekim’de topla çalışmaların startını verirken 30 Ekim’den itibaren de takımla idmana çıktı. İdmanlarda sakatlıktan çıkmış olmasına rağmen iye performans ortaya koyan tecrübeli futbolcunun durumuyla ilgili olarak Biliç’le de bir görüşme yaptığı öğrenildi.

KARANLIK’A SORACAK

UZUN zamandır ağrısı bulunmadığını ve kendisini çok iyi hissettiğini Biliç’e de aktaran Sosa, F.Bahçe maçında sahada olmak istediğini ifade etti. Arjantinli futbolcunun durumuyla ilgili kararını derbinin son idmanındaki performansı ve sağlık ekibiyle yapacağı görüşmenin ardından karar verecek olan Biliç’in oynama konusundaki ısrarı sonrasında Sosa’ya yarın ilk 11’de görev vermesi bekleniyor.

(Sampiy10 - Erdal Cömert)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@