Kara Kartal bir kez daha Avrupa basınında..!

Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile 1-1 berabere kalarak son 16 turunu garantilemesi Avrupa basınında da geniş yer aldı.

GÜNDEM 22.11.2017 - 11:24 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Ojogo: "Porto, İstanbul cehenneminden sağ çıktı", AS: "Bu Beşiktaş korkutuyor", Daily Mail: "Beşiktaş yenik düştü ama kaybetmedi", Marca'dan Cenk Tosun'a Diego Costa benzetmesi.

***

Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile 1-1 berabere kalarak son 16 turunu garantilemesi Avrupa basınında da geniş yer aldı. Maçı Alman televizyonundan aktaran spiker Cenk Tosun için "Elit bir golcü klas bir oyuncu" ifadesini kullandı...

***

Portekiz'in ünlü spor gazetelerinden Abola, "Porto, İstanbul'da Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldı" manşetini attığı haberde Porto'nun bu sonuçla UEFA Avrupa Ligi'ni garantilediğini yazdı.

***

Bir diğer Portekiz spor gazetesi Ojogo ise, "Porto, İstanbul cehenneminden sağ çıktı" manşetli haberinde, Porto'nun Şampiyonlar Ligi'ne devam etmesi için tek şansının Monaco maçını kazanmak olduğunu belirtti.

***

İspanyol basını da Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalmasına geniş yer ayırdı. 

***

Cenk Tosun hakkında övgü dolu sözlerle bahseden Marca, golcü oyuncunun Talisca'ya asisti öncesi müthiş çalımını, "Diego Costa vari hareketlerle ceza sahasına giren Cenk, Talisca'ya boş kaleye gol attırdı" diye yazdı.

***

As gazetesi de, "Bu Beşiktaş korkutuyor" manşetini attığı haberde, Siyah-Beyazlı takımın namağlup şekilde 5'inci maçlar sonunda son 16'ya kalmayı garantilediğini okuyucularına duyurdu.

***

Bir diğer İspanyol gazetesi El Mundo Deportivo ise, "Beşiktaş garantiledi" manşetini attı.

***

İngiliz Daily Mail gazetesi de, "Beşiktaş geriye düştü ama kaybetmedi" manşetini attığı haberde Siyah-Beyazlı takımın tarihinde ilk kez hem de lider olarak Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıktığını yazdı.

***

Kaynak: Ntv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@