22.01.2014, 00:00

Kamera Şakası

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın istanbul’a gelişinde Fenerbahçeli taraftarlar arasında Beşiktaş formalı birkaç kişiyi gördüğümde şaşırdım.
3 Temmuz sürecinde Hukuki açıdan mağduriyet yaşayan birileri varsa Beşiktaşlılardır.
Oysa ilk günden bu yana, tek bir farklı takım taraftarının, Beşiktaş’ın bariz ortalıkta duran hakkını savunduğuna hiç şahit oldunuz mu?
Kayseri’de, Kupa Finalinde, Penaltılarla zar zor kazanılmış maça “Şike” yaftası yapıştırmadılar mı?
Beşiktaş’a gol atan, Asist yapan adamı “Satın aldınız” demediler mi?
Sonunda, Başkan Fikret Orman’ın da kabul ettiği gibi Beşiktaş’ı Fenerbahçe’nin yanında kenar süsü yapmadılar mı? Kimse ağzını açtı mı? Kılını kıpırdattı mı?..
Beşiktaş taraftarları Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’ya “Aklanında gelin” diyebilecek kadar Adaleti ön planda tutarken “Ben bu Yargıyı tanımıyorum” diyen Aziz Yıldırım’a sahip çıkmanın Beşiktaşlılar açısından tutarlı bir tarafı var mı?
Fenerbahçe başkanı havaalanı konuşmasında “Aramızda Beşiktaş formalı arkadaşları görüyorum, vicdan sahibi herkes gelmiş” dedi. 
Ardından Mahmut Uslu çıkıp “Başbakan bize söz verdi” dedi.
Sayın Başbakan futbolun içinden gelmiş biri. Yıllarca top oynamış, Penaltılarla biten maçta Şike yapılamayacağını, rakibe gol atıp yıldızlaşan bir adamın üzerinden Beşiktaş’ın lekelendiğini anlamadı mı? 
Kimse Beşiktaş’ın gözünün yaşına baktı mı? 
Bu operasyon belki de Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’nin iddia ettiği gibi düzmecede olsa sonuçta sofraya meze yapılan yine Beşiktaş değil mi?
Fenerbahçe yönetimi “Başbakan bize söz verdi” dedi. Yarın Fenerbahçe ve Hükümet arasında anlaşma yapılırsa, havaalanında o küfürleri edenler de zaten Fenerli değil, Beşiktaşlılardı demezler mi?

Hadi onlar demedi, basındaki yalakalarının, suçu yine Beşiktaş’a atmayacağı garanti mi?
Penaltılarla zar zor kazanılmış bir maça Şike dediler, Beşiktaş’a gol atıp bir de gol hazırlayan adamı “Satın aldınız” dediler. Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu “Şikeçi” Aziz Yıldırım “Kahraman” öyle mi? 
Bir Beşiktaşlı haksızlığa uğradığını düşünürse gider en ön safhada tepkisini gösterir, hakkını arar. Bana kalırsa üzerine forma bile giymez, madem takımını çok seviyor zarar gelsin itmez. Açın bakın kayıtlarda var, Biber gazını oksijen tüpü yapar, Toma’ya kafa atar ama havaalanlarında başka hesaplara şakşakçılık yapmaz.
Bu ülkede son dönemde Beşiktaş forması nedense çok moda oldu. Önceden eylemciler tanınmamak için maske takardı şimdi gerçek kimliklerini saklamak için Beşiktaş forması giyiyorlar. 
Nerde bir olay çıksa, bakın adamın üzerinde ya Beşiktaş forması ya da Çarşı atkısı var.  İnönü’de ki maçlarda bile tribünde bu kadar formalı göremezsiniz.
Maalesef Beşiktaş forması, taraftarlardan çok, kimliğine güvenmeyen, Beşiktaş üzerinden siyaset ve propaganda yapmak isteyenler tarafından giyilir oldu.
Birde öz eleştirim var tabi, Çarşı ne zaman son sözü söylen bir tribün olmayı bırakıp, ilk sözü söyleyen olmaya çalıştı, işte o zaman Beşiktaş tribününe siyaset bulaştı.
Şimdi Beşiktaş semtinde Kedi ezilse, tribün çocuklarını evlerinden alıyorlar. Çarşı yapmıştır diyorlar…
***
BEŞİKTAŞ OLİMPİYAT STATINDA OYNAMA KARARI ALDI!!!

Günün en ilginç haberi yine sessiz sedasız Beşiktaş’tan geldi. Ajanslara düşen ifade aynen şöyleydi… “Beşiktaş Ligin 2. Yarısında iç saha maçlarının tamamını Atatürk Olimpiyat Stadında oynama kara aldı.”
Hani sezon başında daha Beşiktaş’ın nerede oynayacağı belli değilken, Beşiktaş yönetimi Fenerbahçe’den davet almıştı ya!.. “Gelin ebedi dostumuz burada oynayın!” diye.
Hatta Beşiktaşlı yöneticilere sorduğumuzda "%70 Kadıköy’de oynayacağız" diyorlardı. Nasıl olacak dediğimizde, “Başkanımızın Aziz Yıldırımla ilişkileri çok iyi” demişlerdi.
Neyse beklediğimiz gibi, Fenerbahçe Beşiktaş’ı kabul etmedi. Sadece Galatasaray’ın “Stadımızı Beşiktaş’a vermeyiz” dediği günlerde, Galatasaray’ı yıpratmak için Beşiktaş’a gaz verildi. 
Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Beşiktaş’a statlarını vermeyeceği ve siyasi bürokrasi’nin de sökmeyeceği anlaşılınca, şimdilerde ihraç istemiyle gündemde olan Kasımpaşa yönetiminin kapısı çalındı. Merhaba eski dost biz geldik hesabı!..
Neyse Olimpiyat’ta donacağımıza şuracıkta oynarız mantığıyla, Kasımpaşa yönetiminin her türlü saçmalıklarla dolu sözleşmesine imza atıldı, ya da sözlü olarak kafa sallandı ve ya boyun büküldü.
Beşiktaş’ın %100 haklı olduğu olaylı Kasımpaşa Beşiktaş maçının tekrar kararından önce, Kasımpaşa yönetimiyle TFF arasındaki gerginliğe Beşiktaş anlamsızca kafasını uzatıverdi. Daha sonrası malumunuz, olay Beşiktaş yönetimiyle, Kasımpaşa yönetimi kavgasına döndü.

Kasımpaşa Beşiktaş yönetimine “Ezik” dedi. 
Şimdi geriye dönüp baktığımızda bu sürecin tamamında Beşiktaş yönetiminin yanlış strateji uyguladığını ve kullanıldığını görüyoruz.
Gidecek başka bir stat yok… 
İlk günden beri söylediğimiz şuydu. Bırakın Kadıköy’ü, Arena’yı, Kasımpaşa’yı… Gidelim Olimpiyatta oynayalım zaten başka çaremiz yok! En azından camia olarak statlarını istediğimiz takımlar tarafından rencide edilmeyelim, yıpratılmayalım. 
Sonuç olarak, Mecburi istikamet Olimpiyat Stadı…
Beşiktaş yönetimi karar aldı diyorlar..

Şimdi bunun karar almayla ne alakası var?

Marş Marş diyerek gideceğimiz yere tıpış tıpış gidiyoruz işte.
SINIRLARI ZORLUYORLAR

Yazı bu kez çok uzadı ama Beşiktaş’tan yaşanan ilginç gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor.
Beşiktaş'ın gün içerisinde Botafogo'da forma giyen ofansif orta saha oyuncusu Nicolas Lodeiro'nun transferi için 'Görüşmelere başlanılmıştır' açıklamasının ardından Brezilya'da şok bir iddia ortaya atıldı.
Botafogo Kulüp Menajeri Anibal Rouxinol, Brezilya basınından Globo'ya yaptığı açıklamada "Beşiktaş'tan bu transferle ilgili olarak bir teklif almadık. Herhangi bir görüşme söz konusu değil. Ayrıca bizim Lodeiro'yu kiralamak gibi bir düşüncemiz yok" dedi.
Halbuki Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı  KAP'a yapılan açıklamanın ardından "Sayın Bilic ve Özen'in 1 aydır takip ettiği bir oyuncuydu. Forvet arkası olarak forma giyiyor. Uruguay Milli Takımı'nda da yer alan bir oyuncu. Transferi tamamlama aşamasına geldik. Beşiktaş’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz" demişti
Brezilya'dan gelen bu açıklamanın üzerine Perşembe günü İstanbul'a geleceği konuşulan 25 yaşındaki Lodeiro'nun transferinde nasıl bir gelişme yaşanacağı merakla beklenilmeye başlandı.

Başkan Fikret Orman "Ronaldinho transferini iyi yönetemedik" demişti ancak mesele sadece Ronaldinho değil Beşiktaş genel olarak transfer sürecini yönetemiyor.

NOKTA
Şimdi bu yazıyı okuduğunuz koltuktan yavaşça kalkın ve hemen arkanızda bulunan duvara bakın.Oralarda bir yere gizlenmiş kamera falan olabilir.

Eğer varsa şanslısınız, gülümseyin ve el sallayın, fakat yoksa durum gerçekten vahim demektir. Bu olup bitenler bir kamera şakası değil, maalesef Beşiktaş gerçekleridir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@