Kalemini Kıralım mı Bilic'in ?

Mutlu Ulusoy kaleme aldı.

GÜNDEM 05.01.2015 - 00:22 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Evet nedir sonuç? Napıyoruz şimdi Bilic'e? Kırıldı mı kalemi? Bu nedir yahu?

Hiç derbi kazanamadı diye Bilic başarısız mı oldu? Belki de "bizim derbiler" umrundaymış gibi görünse de, umrunda değildir Bilic'in. Hain mi yani Bilic? Bizim futbolumuzu sallamıyor mu? Sadece derbi için özel bir taktik ortaya koymadı diye Bilic'in özgüveni ne yapsın şimdi? 

Size mi uysun?

En büyük enerjisini lige vermiyor da olabilir Beşiktaş. Tek derdi derbi değil diye Beşiktaş kötü takım mı yani şimdi? Lig şampiyonluğu için mi ter dökmesi lazım ille de?

Hedef sadece lig mi olmalıydı? Bilic tüm taktikleri derbiler için mi ortaya koymalıydı? Her ülkede her derbi kıymetlidir, bunu tartışmam. Ama bugün liginde bir türlü ayağa kalkamayan Dortmund, Liverpool bu ülkeye gelsinler top oynamaya korkarız. Bırakın bizim bir takımımız da böyle olsun.

Sadece bu lig için top oynayan bir takım değil bu sezon Beşiktaş. Ligde derbilerden güçlü çıkamıyor dediğiniz takım Fenerbahçe'ye yenildi; ne oldu? 7 maçlık seri yakaladı ligde. Gitti lider oldu; Liverpool'la eşleşti.

Beşiktaş elbette bu maçı kazanmalıydı. Ama kesesinde bir rahatlığı da vardı. Yarışta hala çok önemli bir rakip. Bu bir ölüm kalım maçı olsaydı, bu havalar tam Beşiktaş'ın havaları, bu maçı böyle oynamazdı Beşiktaş.

Bilic'in derbi istatistiklerini geçelim de maçta Türk futbolu adına şaşırdığım bir an var ki; 63. dakikada Selçuk vurdu, Tolga çıkardı. İnanılmazdı ikisi de. Neden daha çok şaşırmıyoruz, bunu sorgulamak lazım.

Burak'a da şaşırdık. Son dakikada o zeminde o topu öyle sürdü ve golü attı. Kimse beklemiyordu kabul edin. Neden beklemiyoruz bunu sorgulamak lazım.

Beşiktaş'ın haklı veya haksız bir kırmızı kartı olduğunu hepimiz biliyoruz artık neredeyse 2 maçta bir. Neden? Buna da bakmak lazım.

Derbilerimizin derbi olamadığı memleketimizde Bilic'i derbi performanslarıyla yermek büyük haksızlık. Bu adam gelip de hiçbir şey yapmadan dünyanın tazminatıyla giden diğerleri gibi değil. Görmek lazım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@