Başkan Fikret Orman, 2. Başkan Ahmet Nur Çebi ve Şenol Güneş’in katıldığı toplantıda Denys Boyko ve Günay’ın durumları masaya yatırıldı.

 Yeni sezonun planlamasına başlayan Beşiktaş’ta, Başkan Fikret Orman ve Teknik Direktör Şenol Güneş arasında önceki gün yapılan zirvenin ardından dün de İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi’nin katılımıyla geniş çaplı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıdaki en önemli gündem maddesi kale konusu oldu. Tolga Zengin ile üç yıllık yeni sözleşme imzalayacak olan siyah-beyazlıların, Boyko ve Günay’ın durumlarını masaya yatırdıkları öğrenildi.

Avrupa Şampiyonası’nda forma giyecek Boyko’nun iyi bir kaleci olduğunu her fırsatta dile getiren Başkan Orman, Ukraynalı eldivenin takımda kalmasını istedi. Şenol Güneş’in ise daha hazır bir yabancı kaleciye sıcak baktığı ifade edildi.

Stoper transferi yapılacak

Orman-Çebi-Güneş üçlüsünün savunmaya stoper takviyesi yapılması konusunda görüş birliği içinde oldukları aktarıldı. Üst düzey bir savunmacının kadroya dahil edilmesini karara bağlayan siyah-beyazlıların, transfer teklifleri alan Atiba’nın satılmasına ise soğuk baktığı vurgulandı.

Tolga Zengin sezonun ikinci yarısında Boyko’ya kaleyi kaptırmadı.