Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını lider tamamlayan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, hem 4-0’lık Torku Konyaspor galibiyetini hem de ilk yarıyı değerlendirdi.


Güneş, sözlerine ilk yarıda yaptıklarını anlatarak başladı ve “Biz ne yaptık ilk yarı? Sezona iyi başladık. Son maçında iyi oynadık ve yine iyi sonuç aldık. 10 puan kaybettik. Daha fazla puan alabilirdik. Eksiklerimizi gördük. Bazen bir iki maçta sendeleme yaptık. Akhisar maçında 2-0 yenildik ama bu maçı 4-0 kazandık. Tam tersi de olabilirdi. Herkesin doğruları vardı. Oyunculara da her zaman söylüyorum; siz size ait olan yeteneğinizi karakterinizle birleştirip keyif alıyorsunuz siz işinizi yapmış oluyorsunuz” dedi.
“KONYASPOR AKILLI OYNADI”
Siyah-beyazlı takımın hocası, Konyaspor’un akıllı futbol oynadığını belirterek, “Karşımızda iyi rakip vardı. Bizim oyunumuzu bozmaya çalıştılar. Bazen faul yaptılar, bazen zaman geçirdiler ama sonuçta akıllı oynadılar. Bize zaman zaman acele ettik. Bloklar toptu! Düşündüğümüz oyunun gerisinde kaldık ilk yarıda. İkinci yarıda seri oynadık ve goller geldi. Quaresma iyi ortalar yaptı ama bazıları da İsmail’e geldi” diye konuştu.
“ONLAR YAPIYOR BİZ YARDIMCI OLUYORUZ”
Şenol Güneş, 4-0’lık farktan sonra iki sarı kart görmelerine eleştiri getirirken, “4-0’dan sonra iki sarı kart gören bir takımın hala eksiği vardır demektir. Oyunculara, teknik heyete, yönetim ve seyircilere teşekkür ediyorum. Benim bir şey yaptığım yok. Onlar yapıyor biz de yardımcı oluyoruz” ifadelerini kullandı.
“KÜSMELER, KIZMALAR OLUYOR”
Oyundan aldığı Ricardo Quaresma’nın tepkisi sorulan Şenol Güneş şu yorumda bulundu;
“İnsanların olduğu yerde hata olur. 11 tane oyuncuyla yola çıkma imkanımız olsa o kadar para verirdik. Bazen futbolcularda küsmeler, kızmalar oluyor. Bunları aşacağız. Bugün oturan yarın oynayabilir. Olcay ve Kerim bugün direkt başlayabilirdi. Cenk de hep katkı yapıyor.”
Güneş’e Portekizli futbolcuyu oyundan alma nedeni sorulduğunda ise “Quaresma’yı alma nedenimi açıklamaya gerek yok. Oyuncu bazen hata yaptığında ya tutarız ya da alırız. Quaresma kart görerek hata yaptı. Gomez de öyle yaptı. Boş yere kart gördü. Bunları düzeltmek zorundayız. Eğitimde zaten vardır, çocuklara değil davranışlarına ceza verilir.
Biz keyif olarak oynamaya çalışıyoruz. Oynamaya çalışan bir takımın. Oyuncularımdan memnunum. Bu oyun keyfini daha akıllıca yapmamız lazım. İlk yarıyı bitirdik her şey bitmedi. Eksiklerimiz var. Biz artılarımızı anlatmak durumunda değiliz” şeklinde yanıt verdi.
“KALECİ VE STOPER SAYIMIZ AZ”
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kaleci transferi sorulduğunda, görev alan iki filebekçilerine sahip çıkmak zorunda olduklarını belirterek, “Tolga ve Günay var kalede ama sayısal olarak kaleci almak zorundayız. Stoperde de arayışımız var. Sayısal olarak azız. Düşüncelerimizi yönetimle paylaştık. Arkadaşlar sağ olsun, benim ağzımdan her gün bir şeyler yazıyorlar. Bunlar doğru değil. İstediğimi ben zaten yönetime söylerim. Tolga ve Günay’ı da sahiplenmek durumundayız” dedi.