Zirveye oynayan iki takımın kalan haftalarda işlerinin kolay olmadığını bir çok kez dile getirdik. Her takımın bir hesabı var, kimi klasmana girmeyi, kimi de kırmızı bölgeden sıyrılmayı hedefliyor.

Örneğin Antalya, Eto’o gibi bir dünya markasını kadrosunda barındırıyor, artı etkili oyuncuları var. Onlar da tehlike bölgesinin şimdilik uzağındalar. Ne var ki, üç puanlı sistemde sekiz hafta kaldığını da gözardı etmemek gerekir.
Nitekim, konuk takım lider Beşiktaş’a taa ki gole kadar kafa tuttu, pres yaptı, alan daralttı, pozisyonlara da girmedi değil. Ancak, savunma ile özellikle Boyko’yu aşamadılar. Oğuzhan’ın golü dışında, konuk takım savunması, öyle aman aman çok ciddi pozisyonlar vermedi.
Öff ki öff! Valla gına geldi sizi yazmaktan biz sıkıldık, sizler her maçta eliti olsun, olmasın hata yapmaktan bıkmadınız! Alın size Hüseyin Göçek... Angelo’nun top eline çarparak yön değiştiriyor penaltının babası, Göçek ‘devam’ diyor. Bu pozisyonun iki dakika öncesinde Atiba cezaalanı içinde formasından çekiliyor, bunu da Göçek pas geçiyor. Hadi burdan yakın! Ne diyelim biz de şaşırdık vallahi! Kritik pozisyonlarda ‘doğru karar ver’ diye sana taktılar o FIFA kokartını! Yat -kalk skora dua et!
İkinci yarıda Kartal, farkı açma ve skoru garanti altına alma adına müthiş bir baskı kurdu, rakip alana park etti. Ne var ki, üretilenler gollere dönüşmezken, son çeyrek de Beşiktaş strese girmesine karşın, kalan zamanı ayağa paslar yaparak rakibin skoru eşitleme arzusuna fırsat tanımadı.
Kaleci Boyko, daha önce oynadığı maçlarda açıkcası bize pek de güven vermedi. Buna karşın alınan üç puanda onun da kurtarışlarıyla pay sahibi olduğunu söylemezsek ayıp ederiz.
Gelelim Beşiktaş’ta son aylarda oynadığı futbolla müthiş beğeni kazanan Quaresma’ya... Tamam yan hakem pozisyonu iyi süzemedi, peki düdükten sonra topa vurarak, kararı protesto etmenin doğruluğunu nasıl savunabilirsin? Üstüne üstlük harika gidiyordun, kritik zirve yarışında cezalı duruma düşerek nasıl yalnız bırakırsın arkadaş? Güneş’in ikinci yarıya Olcay’ı Q7’nin yerine oyuna sürmesi bir teknik adam doğrusuydu.
Gomez’i eleştirmek pek de doğru olmaz... Rakip savunmayla tek başına boğuşuyor, sürekli markaj altında. 

Güne yine canlı bomba, yine masum insanların ölüm haberleriyle başladık... Bu ülkeyi yıkmaya, bölmeye asla gücünüz yetmeyecek bilesiniz, eyyy katiller! Ülkemizin güzel insanları buna asla müsaade etmeyecek kadar güçlüdür.