Kadıköy'de kaleyi kim koruyacak?

Beşiktaş'ta yaklaşan Fenerbahçe derbisi öncesi Club Brugge maçında yaşananlar kaleci krizine neden oldu.

FUTBOL 20.03.2015 - 16:45 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Yaklaşık 1 ay boyunca takımdan ayrı kalan Tolga Zengin'in iyileştikten sonra kalede iyi bir performans sergileyen Cenk Gönen'in yerine Club Brugge maçında sahaya çıkması, maçtan önce taraftarların kafasında soru işareti oluşturmuştu. 

Tolga'nın Beşiktaş 1-0 öne geçtikten sonra degajı iyi yapamaması ve dönen topta kalesinden çıkmak yerine geriye çekilerek golü yemesi Siyah-Beyazlı taraftarları çileden çıkarmış ve maç içersinde deneyimli kaleciye tepkilerini ıslıklarla belli etmişlerdi. 

Tolga da bu tepkiler üzerine taraftarın takımı tribüne çağırmasına aldırış etmememiş ve soyunma odasının yolunu tutmuştu. 

Yaşanan bu olayların ardından pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisinde kaleyi kimin koruyacağı bilinmiyor. 

Tolga'nın sakatlığının ardından kaleye geçen ve Club Brugge maçına kadar başarılı bir performans sergileyen Cenk Gönen'in mi yoksa son maçta hatalı gol yemesine rağmen maçın başında başarılı kurtarışlar yapan Tolga Zengin'in mi derbide kaleyi koruyacağına Bilic karar verecek.

Deneyimli kaleci Tolga'nın Hırvat hoca Slaven Bilic ile konuşup bu zorlu derbide oynamak için talepte bulunacağı öğrenildi.