"Kaderimizi çizeceğiz"

Teknik Direktör Bilic, Akhisar ve Torku Konya maçlarını kazanmaları halinde 33. haftadaki Galatasaray derbisine şampiyonluk için çıkabilecek fırsatı bulabileceklerini dile getirdi.

FUTBOL 12.05.2015 - 08:42 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Ankara’da Gaziantepspor ile berabere kalarak şampiyonluk yarışında beklenmedik bir darbe alan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Slaven Bilic, karşılaşmanın ardından futbolcularına önemli uyarılarda bulundu.

Kalan 4 maçı da kazanmak zorunda olduklarının altını çizen Hırvat hoca, takım içinde hiç kimsenin kişisel beklentilerini ön planda tutmaması gerektiğini söyledi. Şampiyonluğun her şeyden önemli olduğuna vurgu yapan Bilic, “Şampiyonluk kovalayan üç takım arasında en iyi futbolu biz oynuyoruz. Tek sıkıntımız ceza alanı içerisindeki final vuruşları. Eğer Galatasaray maçına kadar puan kaybı olmadan yolumuza devam edersek, bu ligin kaderini o gece biz belirleyeceğiz. Rakiplerin puan kaybetmesini bekleyeceğiz ama yine her şey bizim elimizde” ifadelerini kullandı.

‘Hâlâ çok yakınız’

Gaziantepspor beraberliğine rağmen Galatasaray’ın sadece 2 puan gerisinde olduklarına da vurgu yapan siyah-beyazlı teknik adam, “Akhisar Belediyespor ve Torku Konyaspor maçlarını üst üste kazanırsak ligdeki konumumuz yeniden değişebilir. Bu nedenle önümüzdeki iki maç bizim kaderimizi belirleyecek. Şampiyonluğa hâlâ çok yakınız” diyerek, siyah-beyazlı oyuncularından sıradaki 2 maçtan 6 puan istedi.