Josue kiralık gelecek

Beşiktaş’ın yeni hocası Güneş, eski talebelerinin transferi konusunda kararlı. Cimbom’un da listesinde yer alan stoper Serdar Aziz için bonservis verilmesi göze alındı. Kanat elemanı Josue karşılığında ise Porto’ya Franco takası önerildi.

FUTBOL 15.06.2015 - 10:04 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ta yeni sezon öncesi transfer hareketliliği bitmek bilmiyor. Teknik direktörlüğe Şenol Güneş’i getiren yönetim, kadrosunu takviye etme çalışmalarını da hocasıyla koordineli bir şekilde yürütüyor. Güneş’in talebi doğrultusunda 3 bölgeye yoğunlaşan Siyah-Beyazlılar, sağbek, stoper ve sol öne oyuncu arayışlarını sürdürüyor.

HEM STOPER HEM SAĞBEK

Kartal’da gündeme gelen son isimler ise Güneş’in eski talebeleri Serdar Aziz ve Josue olarak dikkat çekiyor. Deneyimli hocanın, yönetime, Galatasaray’ın da listesinde yer alan Serdar için, “Hem stoperde hem sağbekte oynuyor. Çok işimize yarar” dediği belirtildi. 2018’e kadar sözleşmesi olan oyuncu için UEFA tarafından kullanıma izin verilen 3.5 milyon euronun bir kısmının gözden çıkarılacağı öğrenildi.

Oyuncu satmadan yenisini alamayan ve bonservissiz oyunculara bakan Kartal’ın 3.5 milyon euroluk bir bütçesi bulunuyor.

PORTO BU HAFTA CEVAP VERECEK

Siyah-Beyazlılar’ın gündemindeki ikinci Bursaspor’lu ise Josue. Güneş, yönetime Bursa’da kanatlarda oynattığı oyuncunun sol önde işini göreceğini ifade etti. Yönetim, bonservisi Portekiz kulübü Porto’da olan isim için temasa geçti. Pedro Franco’nun takasta önerildiği belirtildi. Porto’nun bu isme sıcak baktığı kaydedildi. Josue’yi kiralık olarak kadroya katma formülü de masada. Porto, bu hafta içinde cevap verecek.

Haber Kaynağı: Bugün

Gelişmelerden Haberdar Olun

@