Beşiktaşlı oyuncular soyunma odasında etrafını sardıkları Arjantinli yıldızı, “Sahada olmasan maçı da liderliği de kaybetmiştik” diyerek kutladı. Sosa ise “Bu kritik galibiyette hepimizin çok büyük emeği var. Son dakikaya kadar mücadele etmeseydik, asıl o zaman maçı kazanamazdık” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ı, Osmanlıspor deplasmanında attığı birbirinden güzel gollerle Süper Lig’in zirvesinde tutan Jose Sosamaçın ardından takım arkadaşlarından büyük övgüler aldı. Siyah-beyazlı futbolcular soyunma odasında etrafını sardıkları Arjantinli yıldıza attığı goller için özel olarak teşekkür ederken, çok çarpıcı ifadeler kullandı.

Jose Sosa’nın kaydettiği iki golün de usta işi olduğunu dile getiren siyah-beyazlıların, “Sen bugün sahada olmasan maçı da liderliği de kaybetmiştik” yorumunu yaptıkları aktarıldı. Beşiktaş’ın gizli kaptanı olan Arjantinli futbolcunun tebrikleri kabul ettikten sonra takım arkadaşlarına hitaben bir konuşma yaptığı ve “Bu üç puanda hepimizin büyük emeği var. Takım halinde son dakikaya kadar mücadele etmeseydik, asıl o zaman maçı kazanamazdık” diye konuştuğu bildirildi.

‘İyi ki satmamışız’

Osmanlıspor maçını tribünde izleyen Başkan Fikret Orman ve siyah-beyazlı yöneticilerin ise Jose Sosa’yı takımda tutarak çok doğru bir karar verdiklerini söyledikleri vurgulandı. Eski kulübü Estudiantes’in sezon başında resmen talip olduğu Sosa’yı bırakmayan yöneticilerin, “Sosa tıpkı eski günlerindeki gibi oynadı. Böyle oynamaya devam ederse sezon sonunda mutlu sona ulaşan taraf biz oluruz” yorumunu yaptıkları vurgulandı.

Teknik Direktör Şenol Güneş’in ise hiç kimseyi takımın önüne geçirmemek için Sosa’yı tüm takımla birlikte aynı anda kutladığı öğrenildi. Güneş’in, Arjantinli yıldızın performansından çok memnun olduğu ve attığı goller için tebrik ettiği belirtildi.