Kartal'ın Arjantinli yıldızı Sosa, dün gece yine işbaşındaydı. Akhisar'ı 35 metreden avlayan başarılı oyuncu Konya'ya da 18 metreden 114 km hızla enfes bir gol attı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş, 2019 yılından sonra bir kez daha! Beşiktaş, 2019 yılından sonra bir kez daha!

Gelecek hafta Galatasaray’la hayati önem taşıyan bir derbiye çıkacak olan Beşiktaş’ta dün geceki Torku Konya maçı büyük önem taşıyordu. Zorlu deplasmanda 2-1’le kazanarak lider girdiği haftayı lider bitirmeyi başaran Siyah-Beyazlılar’da geceye damga vuran isim ise kuşkusuz ki Arjantinli yıldız Jose Sosa’ydı. Son haftalarda Siyah-Beyazlılar’ın hücumdaki en etkili silahı haline gelen Sosa, Akhisar’ı 35
metreden attığı frikikle avlamıştı. 29 yaşındaki futbolcu, dün de işbaşındaydı. Kartal, 1-0 öndeyken sahneye çıkan başarılı oyuncu, Olcay’ın asistinde şık bir vuruşla farkı 2’ye çıkardı, takımına rahat nefes aldırdı. 18 metreden gelişine vuran Sosa’nın şutu, 114 km hızla filelerle buluştu. 

‘Önemli olan kazanmak’

Sosa attığı enfes golü anlatırken golün önemine de şu sözlerle dikkat çekti: “Çok önemli bir goldü bizim için. 1-0 öndeydik ama iyi bir oyun oynamıyorduk. İyi pozisyon aldım, Olcay iyi gördü beni ve iyi de bir gol oldu. Ligin sonunda bu sonuçları almak kolay değil. Lige çok erken başladık. Asistler yapıyorum şu anda gol atıyorum. Hiçbiri önemli değil, önemli olan takımın kazanması.”