Mağlubiyeti hazmedemeyen Slovaklar Perşembe akşam rezalet çıkardı... Beşiktaş’a yenilerek Avrupa Kupası’na veda eden Slovan Bratislava takımında başta teknik direktör Jan Kozak olmak üzere neredeyse tüm futbolcular çirkefleşti.

Slovan Bratislava'nın hocası Jan Kozak'ın, maçtan sonra Abdullah Avcı’ya, ''İngiliz köpeği...'' diye hakaret ettiği duyuldu. Slovak takımının teknik direktörünün İngilizce olarak, ''bizi yenip, İngilizleri çıkardınız, mutlu musunuz?'' sözlerini kullandığı bildirildi.

Jan Kozak’ın çirkefleşmesi üzerine başta Oğuzhan Özyakup ve Caner Erkin olmak üzere Tyler Boyd ve Elneny’nin de Slovanlı oyuncularla itiştikleri hatta küfürleştikleri bildirildi.

Slovan Bratislava'nın kaptanlığını yapan ve yıllarca Türkiye’de Kasımpaşa forması giyen Bulgar oyuncu Bozhikov’un da maçtan sonra Türkçe küfürler ettiği bildirildi. 

Maltalı delege çok sert bir rapor hazırladı

Maç sonunda çıkan olaylarla ilgili olarak UEFA’nın Maltalı delegesi Matthew Paris’in iki takımın oyuncuları hakkında bir rapor hazırladığı ve disiplin kuruluna bir rapor gönderdiği ise gelen bilgiler arasında.

Fotospor