Ömer Üründül kaleme aldı.

Beşiktaş, ilk yarıda olumsuz bir saha içi görüntüsü sergiledi... Alışılmış tempolarından eser yoktu. Demba Ba yine fizik açıdan yetersizdi.
Takımın kişisel yetenekleriyle en önemli ofansif gücü Gökhan Töre'ye bir hafta ayrılık yaramamış. Tolgay ve Sosa da hiç aktif değillerdi. Şiddetli puana ihtiyacı olan Karabükspor iştahlı, presli futboluna zaman zaman da organize atakları ekliyordu. Kısaca; Beşiktaş cephesinde işler iyi gitmiyordu. Defans bloğu ve Atiba ağır yük çekiyorlardı.Bu devredeki organize atakta Atiba'dan gelen gol de takıma olumlu yansımadı. Beşiktaş'ta alışılmış dışı görevler paylaşılmadığından hücum girişimlerinde etkinlik sağlanamıyor, takım savunması da aksaklık gösteriyordu. Ancak devre sonuna yaklaşırken çok anlamsız bir geri pasa kaleci Waterman'ın dengesiz çıkıp ceza alanı dışında topa elle temas edip, kırmızı kart görmesi, sıkıntılı gecede Beşiktaş'a tam bir piyangoydu. 
İkinci yarıda Beşiktaş'ta sayısal fazlalığa rağmen bir hareket ve iştah görülmedi. Üstelik skor avantajına sahip takım, eksik rakibi karşısında bir de geniş alanda kontratak şansı verdi. Burada sakatlanan Ersan'ın yerine giren Necip rakibini düşürünce o da kırmızı kart gördü. Bundan sonra Beşiktaş, biraz işi ciddiye almaya başladı. Ama Karabükspor da maçı bırakmıyordu.
Bir duran topta kritik anda skora denge geldi. Bundan sonra Beşiktaş tüm riskleri alarak yüklendi ama saha içi görüntüsü her an bir kontratakta skor dezavantajına da düşebileceği yönündeydi. Nitekim o fırsatı uzatma bölümünde Karabük yakaladı. Ama dörde bir kontratağı acemice bir pas yanlışı ile değerlendiremediler. Uzatmanın son dakikasında son umut oyuna giren Cenk mükemmel bir kafa golüyle de kara bulutları dağıttı. Dün gecenin benim açımdan en ilginç yanı bugüne kadar en kötü Gökhan Töre'yi izlemekti.
Bülent Yıldırım'ın iki kırmızı kart pozisyonundaki kararı da doğruydu. Ancak Necip'in kırmızı kart gördüğü pozisyondaki frikikte topa vurulmadan Gökhan Töre'nin üç metreye kadar gelip engellemesine devam demesi kariyeri ile bağdaşmayacak kadar büyük bir hakem hatasıydı.

En yüksek not 7
Atiba

Gözden kaçırmayın

Güven Yalçın’da beklenen final Güven Yalçın’da beklenen final

En düşük not 2
Gökhan Töre