İz bırakmak istiyoruz!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyunculardan Caner Erkin, Şampiyonlar Ligi'ndeki RB Leipzig maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

FUTBOL 05.12.2017 - 21:46 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

İşte Şenol Güneş'in basın toplantısındaki sözleri...

''İyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz. Kazanarak ayrılmak bizi mutlu eder. Rakibimizin gücünü biliyoruz. İyi oyuncuları, iyi teknik direktörleri var. Kısa sürede çok iş başardılar. Sadece tecrübeleri eksik. Gruptan çıkmış olmamıza rağmen oynadığımız futbolla iz bırakmak istiyoruz. 5 maçta düşündüğümüz oldu. Yarın da öyle olmasını bekliyoruz.

***

Futbol, sahada 11'e 11 oynanan bir oyun. Olayı etkileyen taraftarlardır. Taraftarı olmayan bir takım eksiktir. Bu karar bana sorulmadı. Lyon'da olanların sorumlusu biz değiliz. Haksız bir karar verildi ve kulübümüz zarar gördü. Tribünde yaşan her türlü soruna karşıyız. Tabii ki üzgünüm. Futbol, bağlayıcı bir unsurdur. Taraftarımız bizimle olsa iyi olurdu. Alman taraftarlara kendimizi beğendirmeye çalışacağız. Bugün devletler bile birbirini kontrol edemiyor. Başka bir çözüm yolu bulamadığımız için taraftar getirmeme kararı aldık.

***

Kazanmak istiyoruz. En azından kendi oyunumuzu oynamak istiyoruz. Belki takımın yarısı değişecek ama yine iyi bir takım olarak sahaya çıkacağız. Gökhan Gönül'ü riske etmek istemedik. Atiba ve Babel yorgundu. Bazı oyuncuların ufak sakatlıkları vardı. Riske atmak istemedik. Trabzonspor'dayken son maçta elendik. UEFA Avrupa Ligi'nde son maçta yenildik. Geçen sene yine son maçta elenince bu sezon yeter artık dedik.

Şu anki konum itibariyle Porto avantajlı. Kendi sahasında oynuyor diye. Leipzig de çok iyi takım. Çok beğeniyorum ben Leipzig'in ama tecrübe eksikliği var. Son maç sonrası grupta her şey olabilir.

***

İşte Caner Erkin'in basın toplantısındaki sözleri...

''Güzel bir futbol olacaktır sahada ama kazanan taraf biz olmak istiyoruz. Grupta liderliği garantiledik ama namağlup bitirmek istiyoruz. Futbolcunun her zaman oynaması lazım. Ben de kariyerim boyunca her zaman oynayan bir oyuncuyum. 1.5 ay çok uzun bir süre değil. Bıraktığım yerden daha güçlü bir Caner Erkin olarak geri döneceğim.

***

Gülünce her şeyin geçeceğini düşünüyorum. Futbol bu. Kazanırsınız ve kaybedersiniz ama gülmeyi unutmamalısınız. Gülünce her şey geçer.

Beşiktaş, her zaman yukarıda olması gereken bir takım. İki sene üst üste şampiyon olduk zaten. Avrupa'da da geçen sezon sadece son maçta yenilmiştik. Bu sezonda da yenilgimiz yok. İlerleyen yıllarda daha da gelişeceğimizi düşünüyorum. Zaten büyük bir takımız, daha da büyüyeceğimizi düşünüyorum.''

***

Kaynak: Sporx

Gelişmelerden Haberdar Olun

@