Erdem Ulus yazdı...

Biliç Kasımpaşa karşısına 3 önemli eksik, 2 oyuncu Rotasyonu ve Necip tercihiyle çıktı. Beşiktaş'ın kulübesi uzun süre sonra ilk kez hamle oyuncularından kuruluydu. Sivok, Pedro ve İsmail'in yokluğunda; Olcay, Oğuzhan, Mustafa gibi oyuncular kenarda bekledi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma

Galatasaray'ın kaybetmesi, Fenerbahçe'nin bugün Bursa deplasmanına çıkacak olması, gelecek planlarını değiştirmeye yetmedi Biliç'in. Oysa sadece günü kurtarmayı deneyip, işler düşündüğü gibi gitmese, tüm eleştirileri tek başına göğüslemek zorunda kalacaktı. 

Maç öncesinde Necip'in stoper oynayacağını görenler açtı ağzını yumdu gözünü. Biliç herkesten farklı düşündü. Sivok ve Pedro'nun yokluğunda tandemde iki sol ayaklı oyuncu oynatmak istemedi. Bir de savunmada Motta'yı düşünürsek, Atınç'ı oynatması durumunda savunma dörtlüsünün üçü, sol ayaklı oyuncudan oluşacaktı ki; bu teknik adamların genelde tercih ettiği bir durum değil.

Necip'in çizgiden çıkardığı top ve 2. Golü hazırlaması Biliç - Necip ikilisinin bundan sonraki maçlarda elini güçlendirdi. Önder Özen'in sezon başında Yalçın Ayhan'ı neden ısrarla istediği böylelikle daha iyi anlaşılmış oldu.

Olcay ve Oğuzhan'ın kenarda beklemesi kimsenin vaz geçilmez olmadığının görülmesi açısından önemliydi. Kerim - Olcay, Oğuzhan - Sosa bir birbirlerine natif yaratabilen oyuncular. Aralık ayı ile birlikte 3 günde 1 maça çıkacak olan Beşiktaş'ta şu an Demba Ba dışında vaz geçilmez bir oyuncunun kalmaması, galibiyet kadar değerli bir durum.

Demba Ba, sadece iyi bir golcü değil aynı zamanda müthiş bir kişilik. 30 senedir Ferdinand, 20 senedir Amakachi, 10 senedir Pascal Nouma'yı konuşan bir camianın, uzun yıllar hatırlanacak olan son siyah incisi.

Futbol takımı için işler olumlu giderken, yönetimsel anlamda yanlışlar devam ediyor…

Kombinesi olan taraftarlara bilet satmanın hiç bir açıklaması olamaz.

Düşünün, adam önce zorla Kart 1903 almış,  sonra parasını verip kombinesini almış, üzerine PassoLig alıp kombinesine yükletmiş, ardından bir de bilet alıp, maça gitmesi bekleniyor! Bu da yetmezmiş gibi, sonra kulübe gidip parasını geri alması söyleniyor... Amerika'ya Vize almak çok daha kolay olsa gerek.

Beşiktaş'ta yeni bir gelenek başladı. Yönetim tarafından bir şekilde görevden alınan kişiler, Başkan danışmanı olarak atanıyor. Üstelik bu kişilere işten çıkarılma tazminatı ödenip, ardından yeni görevleri veriliyor. Son olarak denetleme kurulu başkanı görevinden alındı ve hemen ardından danışman olarak atandı! Hani her şey şeffaf olacaktı? Hani Beşiktaş'ın tek kuruşu çöpe atılmayacaktı?

Yaklaşık 2.000'e yakın kongre üyesi adayı, paralarını ödemelerine rağmen hukuk dışı bir şekilde üye olmak için bekletiliyor. Anayasamız dedikleri Tüzük, delik deşik ediliyor...

Bakalım Futbol takımı daha ne kadar bu gerçeklerle yüzleşmeyi erteleyecek!

Sonuç olarak, Beşiktaş iyi oynuyor ama maalesef kötü yönetiliyor.