Slaven Bilic'in milli takımdan arkadaşı Martic, Hırvat hocaya Cagliari'de kiralık oynayan Belçikalı yıldız Jose-Paul M'Poku'yu önerdi. Kartal, genç ismin adını listeye ekledi.

Beşiktaş'ın yeni sezon transfer çalışmalarına yeni bir isim daha eklendi. Sol kanada efektif bir hücum oyuncusu arayan Beşiktaş'ta, teknik direktör Slaven Bilic'e, milli takımında beraber oynadığı Tonci Martic'ten sürpriz bir teklif geldi. Futbolu bıraktıktan sonra menajerliğe başlayan ve Belçikalı Didier Frenay ile beraber çalışan Martic'in, siyah-beyazlılara Cagliari'de kiralık oynayan Jose-Paul M'Poku'yu teklif ettiği iddia edildi. 

 

İTALYANLAR PEŞİNDE 


Napoli ve Sampdoria'nın listesinde olan ve Inter'in de yakından izlediği Belçika pasaportlu oyuncu için Slaven Bilic'e bilgi verildiği öğrenildi. Martic 'in Cagliari'de kiralık sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan M'Poku'nun, bonservisini elinde bulunduran Al Arabi'ye dönmek istemediği öğrenildi. Bu nedenle, 23'lük yıldızın Beşiktaş'a gelebilecei kaydedildi. Slaven Bilic'in konuyu yönetime sunduğu ve sezon sonuna kadar zamanları olduğunu da söylediği öğrenildi.

 

LİEGE'DE 90 MAÇTA 19 GOL ATTI

Gözden kaçırmayın

Oğuzhan Özyakup'a pankartlı veda Oğuzhan Özyakup'a pankartlı veda


2009-11 arasında Tottenham'a giden ve aynı sezon Leyton Orient'e kiralanan M'Poku, burada 27 maçta forma giydi, 2 gol attı. Ardından 2011'de Standart Liege'e transfer olan Zaire Asıllı Belçikalı oyuncu burada 90 maçta rakip filelere 19 gol göndermeyi başardı. 2015'te Al-Arabi'ye transfer olan ve hiç forma giymeyen M'Poku, Cagliari'ye kiralandı ve burada ise sadece 3 maçta forma giydi.