Beşiktaş uzun süredir gündeminde olan kaleci Denys Boyko ve stoper Douglas transferlerinde istediği sonucu planladığı sürede alamayınca alternatifler üzerine temaslarını yoğunlaştırdı.

Gözden kaçırmayın

N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı
 Kaleye mutlaka bir transfer yapmayı düşünen siyah beyazlılar, stoper konusunda ise ekonomik şartları göz önüne alarak hareket ediyor. 
Kaleci olarak Denys Boyko'da ısrar etmesine rağmen Dnipro başkanına ulaşıp olumlu bir yanıt alamayan Siyah-Beyazlılar, Juventus'tan Norberto Murara Neto ile de yakın teması sürdürüyor. 

Neto ile prensipte el sıkışan ve İtalyan kulübüyle görüşmeleri sürdüren Beşiktaş'ın sürpriz bir hamle ile Brezilyalı file bekçisini kadrosuna katabileceği belirtiliyor. 

Beşiktaş, Boyko gibi stoper transferinde ise Douglas'a öncelik veriyor ve onun için uzun süredir bekliyor. Ne var ki devre arasında dizinden menisküs ameliyatı geçiren ve tedavisi süren Douglas konusunda da Dnipro'nun ağırdan alması üzerine Beşiktaş üç isimle görüşmelere hız verdi. 

Siyah beyazlıların stoper mevkiinde üç alternatifi arasında İtalya'nın Milan takımında forma giyen 29 yaşındaki Cristian Zapata'yı ön plana çıkardı. Douglas'taki bekleyiş üzerine Kolombiyalı stoper için Milan'a teklif yapıldı. 

Beşiktaş, Zapata yanında Fransa'nın Bordeaux takımında forma giyen 28 yaşındaki Senegalli Ludovic Sane ile İngiltere'nin Chelsea kulübünde forma giyen 27 yaşındaki yine senegalli Papy Djilobodji konusunda temaslarda bulunuyor. Ancak bu futbolcuların transferleri konusunda istenilen mali şartlar gerçekleşmezse transfer gerçekleşmeyecek.


KAYNAK:LİGTV