Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasında Fernandao'nun Pedro Franco'ya yaptığı hareket taraftarlardan büyük tepki aldı.

Gözden kaçırmayın

Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu! Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu!

Hakem Mustafa Kamil Abitoğlu, pozisyon sonrası Bursasporlu Fernandao'ya sarı kart gösterdi. Habertürk yazarı Bülent Yavuz, o pozisyonu yorumladı...

Hakem Mustafa Kamil Abitoğlu, mükemmel bir maç yönetirken öyle bir hata yaptı ki, affedilmesi bile mümkün değil. Fernandao'nun Franco'ya tekmesi, her yerden görülebilecek şekilde açık ve netti. Hakem de üstelik pozisyona çok yakın ve görüş alanı da çok açıktı. Kırmızı kartı çakaramamak hakemlik adına büyük ayıptı. Şimdi MHK Başkanı Yusuf Namoğlu buna ne yapsın? En deneyimli en tecrübeli hakemimiz böyle abuk subuk bir karar veriyor ve Türk hakemliğini sorgulatıyor. Yazık gerçekten çok yazık.

Maçın kırılma anı penaltı pozisyonuydu. Kerim Frei kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda, Şener Özbayraklı, öndeki rakibinin sol omzuna gelecek şekilde sağ pazusuyla rakibini net bir şekilde iteliyor. Kabul edelimki fazla şiddetli değil. Ancak topu önüne almış kaleye 3-4 metre pozisyonda arkadan dokunsanız dahi o oyuncuyu bozarsınız. Hakemin penaltı ve kırmızı kart kararına katılıyorum. Ama Fernandao'ya çıkmayan kırmızı kartın nedeniyle de hakemi bir kere daha eleştiriyorum.

Haber Kaynağı: Habertürk