Beşiktaş’ın hocası, Osmanlıspor karşısında büyük bir ciddiyetle mücadele etmek zorunda olduklarının altını çizdi, “Eğer şampiyon olursak, isteyen ağlar, isteyen güler. Ama henüz ortada biten hiçbir şey yok. İşi buraya kadar getirdikten sonra bırakmak

 Vodafone Arena’da pazar günü oynayacakları Osmanlıspor maçından bir puan bile çıkarmaları durumunda teknik direktörlük kariyerindeki ilk şampiyonluğunu yaşayacak olan Şenol Güneş henüz hiçbir şey kazanmadıklarını dile getirdi. 

 
Tecrübeli hocanın, siyah-beyazlı oyuncularla yaptığı toplantıda, “İşi buraya kadar getirdikten sonra bırakmak olmaz. Sanki şampiyon olmuşuz gibi bir hava yaratılıyor ama siz söylenenlere kulak asmayın. Osmanlı maçında büyük bir ciddiyet ve hırsla mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.
Şampiyonluk yarışında herkesin takıma katkı sağlamaya çalıştığının altını çizen Şenol Güneş’in, “Eğer şampiyon olursak, isteyen ağlar, isteyen güler. Ama henüz biten bir şey yok ortada. Evet emeğimiz, alın terimiz var ama bir maç daha sahaya çıkıp en iyi şekilde mücadele etmemiz gerek. Burada malzemecisinden yöneticisine kadar hepimiz sezon başından beri emek harcıyoruz. Rehavete girerek bu emekleri boşa çıkarmayalım. Camia bizden şampiyonluk bekliyor. O nedenle çalışmaya devam” dediği aktarıldı.
 
Tecrübe farkı
 
Şampiyonluk için yardımcılarıyla birlikte gecesini gündüzüne katan Şenol Güneş’in, siyah-beyazlı takımın geçen senelere göre çok daha tecrübeli olduğunu söylediği de bildirildi. 
 
Osmanlıspor maçından sonra Vodafone Arena’da şampiyonluk turu atacaklarını düşünen Güneş’in, siyah-beyazlı takımın, taraftarıyla bütünleşerek hedefe ulaşacağına sonuna kadar inandığı kaydedildi.


MİLLİYET