BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde günün ilk çalışması basına kapalı gerçekleşti. Akşam antrenmanı ise basın mensuplarına açık yapıldı.

 Yaklaşık 1.5 saat süren akşam antrenmanına altyapıdan 4 futbolcu katıldı. Antrenmana milli takımlarında bulunan futbolcularla sakatlıkları devam eden Tolga Zengin, Gökhan Töre ve Veli Kavlak katılmazken, dinlendirilen Jose Sosa salonda çalıştı.

Pas çalışmasıyla başlayan antrenman kanat organizasyonlarıyla devam etti. Futbolcular daha sonra atak ve savunma takımı olarak ikiye ayrılarak atak hücum çalışması yaptı. Antrenmanın son bölümünde ise futbolcular beşerli üç takıma ayrılarak dar alanda çift kale maç turnuvası yaptı.
Antrenmanın ilk 15 dakikalık bölümünü Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi de izledi.
Siyah-beyazlılar, Kasımpaşa maçı hazırlıklarına yarın yapacağı antrenmanla devam edecek.
TOLGAY VE GÜNAY SAKATLIK YAŞADI
Antrenmanda Tolgay Arslan ve kaleci Günay Güvenç sakatlık yaşadı.
Yapılan çift kale maç turnuvasında ayağına darbe alan Tolgay'a hemen buz tedavisi yapıldı. Tolgay'ın oynadığı takımın maçı bittiği için, 25 yaşındaki futbolcu antrenmanın tamamlanmasını beklemeden tesislere girdi.
Kaleci Günay ise çekilen bir şut sonrası sol elinde hafif bir sakatlık geçirdi. Günay, yapılan tedavisinin ardından antrenmana devam etti.
Öte yandan iki oyuncunun sakatlığında da Şenol Güneş, futbolcuların yanına gelerek durumlarını sordu.
ŞENOL GÜNEŞ'TEN UYARI
Teknik direktör Şenol Güneşi, özellikle hücum çalışmasında oyuncularına uyarılarda bulundu.Güneş, atak yapan futbolcularından hızlı oynayıp, kanat değiştirerek savunmanın dengesini bozmalarını istedi.
Şenol Güneş, golle sonuçlanan ataklarda da futbolcularını tebrik etti.
NECİP UYSAL'DAN ŞIK ASİSTLER
Beşiktaş'ın tecrübeli oyuncusu Necip Uysal, antrenmanda yaptığı asistlerle dikkati çekti.Hücum çalışmasında ve çift kale maç turnuvasında Necip, yaptığı asistlerle teknik heyet ve takım arkadaşlarının alkışını aldı.Öte yandan siyah-beyazlı futbolcu Mustafa Pektemek de şık goller attı.