Muazzam bir sezon geçiren Talisca için Beşiktaş’ın elinde ‘31 Mayıs’a kadar 21 milyon Euro’yu Benfica’ya öderse, oyuncuyu alır’ opsiyonunun bulunduğunu öğrenen menajerler, kulübü kandırmaya çalıştı.

Muazzam bir sezon geçiren Talisca için Beşiktaş’ın elinde ‘31 Mayıs’a kadar 21 milyon Euro’yu Benfica’ya öderse, oyuncuyu alır’ opsiyonunun bulunduğunu öğrenen menajerler, kulübü kandırmaya çalıştı.

‘22’YE OLUR’

Kıştan beri siyah-beyazlıların kapısını aşındıran menajerler, “M.United, Arsenal, Liverpool ve Roma Talisca’yı istiyor. Siz 21 milyon Euro ödeyerek bonservisini alın, bu takımlardan niyeti ciddi olanlar da oyuncuyu sizden alsın” teklifinde bulundu.

Bu durumdan şüphelenen başkan Fikret Orman da teklifler üzerine kendisiyle görüşen menajerlere, “Bu iş böyle olmaz. Kulüplerden ya yazılı beyan getirin ya da ön ödeme yapın. Biz 21’e alıp, isteyene 22 milyon Euro’ya veririz” çıkışını yaptı.

Başkanın bu iki isteği de yerine getirilmeyince gerçekler ortaya çıktı. Aslında Avrupa’dan ciddi taliplisi olmadığı öğrenilen Talisca’yı Beşiktaş’a tabir-i caizse yamalamak isteyen menajerlerin oyunu başkanın ileri görüşlülüğü sayesinde bozuldu. 

Talisca’yı da kandırdılar!

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun transferinde sıcak gelişme Cenk Tosun transferinde sıcak gelişme

Menajerlerin, ‘Seni Avrupa’nın devleri istiyor’ sözleriyle Talisca’yı da kandırdığı ortaya çıktı. Egosu tavan yapan Sambacı, Beşiktaş’la anlaşmaya yanaşmayınca ipler tamamen koptu. Benfica Kulübü de hem Avrupa’dan teklif gelmemesi hem de Beşiktaş’ın opsiyonu kullanmaması üzerine oyuncunun yıllık ücretinden kurtulmak için Çin opsiyonuna yöneldi.

Takibi bıraktı

Beşiktaş'ın son 2 sezonuna damga vuran Anderson Talisca’nın Çin’e gitmesi olay oldu. Siyah-beyazlı taraftarlar tercihini Guangzhou Evergrande’den yana kullanan Sambacı’ya sosyal medyadan öfke kustu. Talisca’nın Beşiktaş’ın resmi hesabını Instagram’dan takipten çıkarması dikkat çekerken, buna tepki olarak da siyah-beyazlılar, Talisca’yı engelledi.

Şampiy10 / Erdal Cömert