Beşiktaş’ın şampiyon hocası, yeni sezonda Devler Ligi’nde yer alacak Kartal’ı Avrupa’da da uçurmak için kadroda büyük yenilik yapmayı planlıyor. Başarılı teknik adamın bu doğrultuda yönetimden; 1 kaleci, 2 stoper, iki orta alan ve bir de forvet alınm

 Sezon başında geldiği Beşiktaş’a tam 7 yıl sonra Süper Lig şampiyonluğu yaşatan teknik direktör Şenol Güneş, yeni dönemde Avrupa’da da Kartal’ın başında ses getirmeyi planlıyor. Bu doğrultuda Başkan Fikret Orman’dan kadroda büyük bir yenilik yapılmasını talep eden başarılı çalıştırıcı, takıma tam 6 takviye yapılması gerektiğini söyledi.

İlk olarak ara transfer döneminde takıma kazandırılan Denys Boyko’yla yolların ayrılması ihtimalini göz önünde bulunduran Güneş’in, kaleye yeni bir isim kazandırılmasını istediği öğrenildi... 

Hesaplar çeyrek final için

Ersan Gülüm’ün China Hebei Fortune’a satılması, Luiz Rhodolfo’nun da sakatlık yaşaması sonrasında stoper hattına en az 2 yeni isim alınması gerektiğini Başkan’a ileten 63 yaşındaki hocanın, ek olarak orta alanda 2, hücum bölgesinde de 1 transfer yapılmasını beklediğini söylediği belirlendi.

Lig şampiyonluğu sonrasında Beşiktaş’taki ilk hedefini gerçekleştiren Şenol hoca, doğru hamlelerle birlikte yeni dönemde grup aşamalarından katılacakları Şampiyonlar Ligi’nde en az çeyrek final oynamanın hesaplarını yapıyor. 

Orman’ın tavrı belli

Güneş’in 6 yeni takviye isteğine ilk etapta soğuk bakan Başkan Fikret Orman, kadroyu fazla bozmadan 4 yeni isimle transfer sezonunu kapatmayı planlıyor.

Bu konuda dış transferden sorumlu yönetici Erdal Torunoğulları’na talimat veren Başkan, kulübün mali yapısını sarsmadan önceki dönemlerde olduğu gibi nokta atışı yapmayı hedefliyor. Her fırsatta yaptığı açıklamada, “Bu takımın vazgeçilmez ismi olacak” övgüsünde bulunduğu Aras Özbiliz’in Beşiktaş’a büyük katkı yapacağını planlayan Orman, Rayo Vallecano’da geçirdiği 5 aylık kiralık dönem sonrasında takıma katılacak tecrübeli orta alana ek olarak 4 yeni futbolcu alıp transferi kapatmayı düşünüyor.   


FANATİK