Siyah-beyazlılar, İngiliz ekibinin kiralamaya yanaşmaması üzerine oyuncuyu kalıcı olarak renklerine bağlamak üzere görüşmeler gerçekleştirdi. Başkan Orman’ın bizzat yürüttüğü bonservis pazarlıkları sonucunda hem kulübüyle hem kendisiyle anlaşmaya varılan Kevin N’Koudou bugün sağlık kontrolünden geçtikten sonra, dört yıllık imza atacak.

Sol kanat transferinde Yevhen Konoplyanka’nın yüksek yıllık ücret istemesi nedeniyle pazarlık masasından kalkarak rotasını Kevin N’Koudou’ya çeviren Beşiktaş Yönetimi hem Tottenham kulübü hem de oyuncuyla anlaşmaya vardı.

24 yaşındaki Fransız futbolcuyu önce kiralamak isteyen fakat İngiliz kulübünün, “bonservisiyle alın” önerisini masaya yatıran siyah-beyazlı yönetim bu konudaki kararını verdi. Adem Ljajic’teki satın alma opsiyonlu kiralama planını N’Koudou için de uygulamak isteyen yönetim, İngilizlerin buna yanaşmaması üzerine Londra ekibiyle bonservis pazarlığına girişti. İhtiyaç halinde forvet oynayabilme özelliği nedeniyle de Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın istediği isimlerden biri olan Fransız yıldız için kulübün scout departmanından da onay almasıyla İngiltere’ye çıkarma yapan Başkan Fikret Orman, el yükselterek transferde mutlu sona ulaştı. 

Yıllık 2 milyon euro

Kulüp ve oyuncu ile bu doğrultuda yapılan görüşmelerde pürüzler giderilirken, futbolcunun bonservisi için 5 milyon euroya anlaşmaya varıldı. Kevin N’Koudou’nun bugün sağlık kontrolünden geçmesinin ardından kendisini dört yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayacak sözleşmeye imza atacağı öğrenildi. Beşiktaş yeni futbolcusuna yıllık 2 milyon euro ücret ödeyecek.

Skorer / Serdar Sarıdağ