İşte Güneş'in Beşiktaş şartları

Beşiktaş'ın bir numaralı hoca adaylarından Şenol Güneş, çok özel açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 26.05.2015 - 02:59 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ta yönetimin üzeri kapalı ayrılık mesajından sonra Bilic önceki gün oynanan Galatasaray derbisinden sonra noktayı koydu, “Gelecek sezon yokum” dedi. Bu ayrılığın ardından gözler Siyah-Beyazlılar’daki hoca adaylarına çevrildi. 

Bursaspor’a bu sezon oynattığı futbolla büyük alkış toplayan ve son derbiyi de tribünde izleyen Şenol Güneş’in Beşiktaş’ın listesinde ilk sırada yer aldığı konuşuluyor. Deneyimli hocaya Beşiktaş için teklif yapıldığı artık kesinleşen bir bilgi. Ancak başarılı hocanın da 3 Haziran’a kadar ne Bursa ne de Beşiktaş’a net bir yanıt vermeyeceği öğrenildi.

‘Gündem malzemesi olmam’

Güneş’in Beşiktaş işi ile yönetimin etkili ismi Ahmet Nur Çebi’nin ilgilendiği öğrenilirken, Bursaspor’a, “Takımdan kimse satılmasın, hatta gelecek sezon daha üst sıralara oynayacaksak transfer lazım” şartını sunan deneyimli hocanın, Kartal’a da bazı mesajları olduğu bildirildi. 

Bir kere Güneş’in şu an için önceliği 3 Haziran’da Galatasaray ile oynayacağı Türkiye Kupası finali. Yakın çevresine, “Bu sezonu bir kupayla taçlandırmak istiyoruz. Emeklerimizin karşılığı olarak görüyoruz” diyen Güneş, isminin gündemi meşgul etmek için kullanılmasına da karşı. Bursaspor’un hocasının, “Asla yönetim içi oylamaların, tartışmaların içinde konuşulmak istemem. Ben bu zamana çalıştığım her kulüpte oy çokluğu değil, oy birliği ile görev yaptım” ifadelerini kullandığı da gelen haberler arasında.

Başka talipleri de var

Şenol Güneş’in yeni sezon için kafasını meşgul eden tek konu Beşiktaş’ın kendisine olan ilgisi de değil. Siyah-Beyazlılar’ın dışında deneyimli hocaya, Uzakdoğu’dan başta olmak üzere önemli teklifler var. Daha önce görev yaptığı Güney Kore’nin yanı sıra Japonya ve atılım içindeki Çin Ligi’nden de Şenol Güneş’e menacerler aracılığıyla cazip öneriler iletildiği belirtildi. Kararında ailesinin fikrine de çok önem verdiği bilinen Şenol Güneş’in 3 Haziran’dan sonra 1 hafta içinde net kararını açıklaması bekleniyor. 

NEDEN ŞENOL GÜNEŞ?

1-Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bilic’in yerine yerli ve kariyerli bir hoca getirmek istiyor.

2-Bursaspor’la 1 yıllık kontratı bulunan Güneş’in, sezon sonunda Yeşil-Beyazlılar’daki görev süresi doluyor.

3-Sezon başında devraldığı Bursa’da, kısıtlı kadroya rağmen başarılı işlere imza attı.

4-Bursa’yı ligin en golcü takımı yaptı. Bu alanda lig tarihine geçti.

5-Süper Lig’de oynattığı futbolla taraflı, tarafsız herkesin takdirini kazandı.

6-Fenerbahçe'yi Kadıköy'de 3-0 yenip takımını Türkiye Kupası'nda finale çıkardı.

7-‘Kariyeri bitti’ denilen Volkan Şen’i tekrar parlattı, bu nedenle büyük takdir topladı.