İşte gol ve işte Kerim!

KartalBakisi.com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

FUTBOL 10.11.2014 - 23:08 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Bu gün kalemşörlüğüm üstümde .Maçı yazmak geldi içimden .Özlemişim! Bazen prangalar aciz kalıyor! 

  Biliç Başakşehir sporla değişik bir kadro ile oynatmak zorundaydı Beşiktaşı .Sakatlar, cezalılar böyle gerektirdi.
 
Avcı da geçen haftaki yenilgiden sonra bu 90 dakikayı mutlaka kazanacaktı !Tam da fizik ve oyun olarak benzeşen iki takım oynadı..Cüneyt Çakır için ise  oyun zor değildi.
 
 
   Oyunda uyuşuk  tempoyu Beşiktaşın yediği gol değiştirdi .Yine korner ve yine yenilen  gol!..Değişmez kural gibi!İlk yarı Kerim'in kanatta oyundan etkiden  uzak tutulması Beşiktaşın sadece Oğuzhan' a kalan organizasyona  yeterli olmadı.
 
 
Özellikle Cenk nedense  takıma hala alışamadı!.Oysa kaledeki adaşı  ise son saniyede yine müthiş kurtarışı ile iki maçtır takımının kaderini değiştiren adamdı.Kerim öylesine bir ikinci yarı oynadı ki Demba Ba da onun çaktığı kıvılcımı ateşe çevirdi.Sahalarımızda az görülen ve unutulan  çaprazdan  bombası ile Volkanı ve direkleri darmadağın etti! .Aklıma rahmetli Metin Oktay ile Baba Recep Adanır  geldi .O neslin, o dönemdeki genç  futbolcusu olarak özlemim canlandı .Sonra yine Kerim topu kendi sahasından aldı, sol taraftan içeri girdi, rakiplerini seri bir şekilde geçti ve topu sağ kanada Sosa'ya çıkardı .Onun şutunu karşılayan Volkan toparlanmadan verdiği pası takip eden Kerim dokunarak takımını bu kez galip getiren futbolcu oldu .Ben yırtınıyorum aylardır Kerim iyi futbolcu daha çok oynamalı ve yeri de kanat değil! diye ..
 
Nihayet Futbolcu bunu kendini ortaya koyarak kabul ettiriyor .Ama Biliç Frankonun gördüğü zorunlu kırmızı karttan sonra orta alandan kurban olarak yine Oğuzhanı seçerken sürekli aynı  yanlışı tekrarlıyor .
 
 
Neyse ki bu kez İsmail'in de gördüğü karttan sonra kalan 9 kişi ile üç puanı aldı . Beşiktaş eksik sayılır ancak oyunu çevirecek oyuncular kenarda değil sahada  idi bu kez.Özellikle Kerim hepimizi mutlu etti .Orta alandan forvetini kullanarak gole giden futbolcu eksikliğini yaşayan Beşiktaş gelecek için umut verdi .
 
 
Artık dönüşüm ve daha çok gol atabilirler .Kadro iyi ve disiplinli .Ne olursa olsun taktiksel olarak rakiplerinden daha etkin .Kolay değil seyirci küskün ,sahası kapalı ve Beşiktaş iddialı bir mücadele ile umut veriyor .Futbolu oynayanların psikolojisi anlamak lazım .
 
Onlar play- statiton ile oynadığınız mekanik bebekler değil canlı insanlarımız .Ruh,beden ve inanç taşıyorlar.hayatın içinde meslek seçtikleri işlerini iyi yapmaya çalışıyorlar.Bazen hata da yaparlar .
 
 
Üzülürler,sevinirler yenerler yenilirler.
 
Yeter ki şerefli ve haysiyetli mücadelelerine leke gelmesin .Bu anlamda herkesin biraz daha olgun bakmaları lazım Beşiktaşa!Onlar şerefli ikinciliklerin mirasıdırlar .Bu kez hepsini beğendim ve hatalı gol yeseler de kazanma arzusu ile verdikleri mücadeleye alkış tuttum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@