Başakşehir maçında yaşanan puan kaybı, Başkan Fikret Orman'ı bir hayli sinirlendirdi. Şampiyonluk yolundaki en ufak hataya izin vermemek adına ipleri eline alan başkan, takımın motivasyonunu düşünerek yasaklar listesi hazırladı.

Şampiyonluk yarışında kayba tahamülü olmayan Beşiktaş, geçtiğimiz hafta İstanbul Başakşehir karşısında hiç beklemediği bir puan kaybı yaşadı. Zirve yarışında Galatasaray’ın 3, Fenerbahçe’nin ise 1 puan gerisine düşerek üçüncü sıraya gerileyen Siyah-Beyazlılar’da duruma el atan Başkan Fikret Orman, şampiyonluk yarışından kopmamak adına bir dizi kararlar aldı. 

Son 8 haftada oyuncuların moral ve motivasyonunun bozulmamasını isteyen Orman, birbirinden önemli tedbirler içeren listesini kulüp bünyesinde bulunan herkese açıkladı.

İşte Fikret Orman’ın getirdiği yasaklar;

1-Takım yöneticileri, sadece Beşiktaş ile alakalı açıklama yapacak. Rakipler, Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemler konusunda asla konuşulmayacak.

2-Takımdaki geleceği sürekli medyanın gündemini işgal eden Hırvat hoca Slaven Bilic ile yönetim kanadı, medya önünde hiçbir şekilde açıklama yapmayacak. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku

3-Kadroda olsun ya da olmasın, futbolcular maç sonu sadece oynanan maçla alakalı sorulara cevap verecek. Hiç kimse bu çerçevenin dışına çıkan söylemlerde bulunmayacak. 

4-Takım bünyesinde bulunan herkes, özel yaşantısına eskisinden daha çok özen gösterecek. Kulüp içi disiplin talimatlarının dışına hiçbir bahaneyle çıkılmayacak. 

5-Antrenmanlarda ya da kamp döneminde teknik heyet ve futbolcuların birinci dereceden yakınları dahil olmak üzere tesislere misafir kesinlikle kabul edilmeyecek.