Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki olaylı derbi tüm Türkiye’nin gündemi olurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da duruma kayıtsız kalmadı.

Gözden kaçırmayın

Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı! Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı!

Erdoğan’ın olayları çok yakından takip ettiği ve derbide başından yaralanan Şenol Güneş’i aradığı öğrenilmişti. O görüşmenin detaylarına ulaşıldı.

Erdoğan’ın Beşiktaş’ın deneyimli hocasına, “Geçmiş olsun, yardımcı olabileceğimiz bir şey, herhangi bir sıkıntı var mı?” diye sorduğu ve “Ben iyiyim. Böyle bir gecenin bir daha yaşanmasına izin vermeyin yeter” yanıtını aldıktan sonra da, “Konunun takipçisi olacağız, ne gerekiyorsa yapacağız” mesajını verdiği bildirildi.
İlişkili Haber

‘Bir organizasyon’

Erdoğan konunun genel çerçevesiyle ilgili olarak da açıklamalar yaptı ve şunları söyledi: “Bu futbol teröründen de öte bir şey. Burada ayrıca biraz açık konuşmam lazım, kumpas da var. Şenol hocaya yapılanı affetmek mümkün değil. Şenol Hocayı da aradım. Aynı şekilde Fikret başkanı, Aziz başkanı da aradım. Tribünlerdeki bu terörü birileri organize etti. Bu kendiliğinden olan bir şey değil. Biz kadınların ne diye tribünlere gelmelerini teşvik ettik? Gelinen noktada görüyoruz ki kadınlar, erkekleri daha dikkatli davranmaya teşvik eder diye düşünürken tam tersine döndü.”

Fanatik