Çaykur Rizespor galibiyeti için oyuncularını kutlayan Şenol Güneş, Trabzonspor maçından da üç puan beklediğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın anlaştığı Weghorst'un sözleşme detayları belli oldu Beşiktaş'ın anlaştığı Weghorst'un sözleşme detayları belli oldu
 Beşiktaş’ın teknik patronu, Karadeniz turunu altı puanla kapatmaları halinde şampiyonluk yarışında psikolojik üstünlüğü ele geçireceklerinin altını çizdi, “Hedeflerimize emin adımlarla ilerlemek istiyorsak Trabzon’u da yenip, İstanbul’a lider dönmeliyiz” dedi.
Çaykur Rizespor engelini kayıpsız geçen Beşiktaş’ın teknik patronu Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından futbolcularını kutlarken, Karadeniz turunun ikinci durağı olan Trabzon’dan da galibiyetle ayrılmaları gerektiğini söyledi.

Siyah-beyazlı hocanın, Karadeniz’de 2’de 2 yapmak zorunda olduklarını belirterek, “Buradaki işimizi tamamen bitiremedik. Şampiyonluk hedefimize emin adımlarla ilerlemek istiyorsak, Trabzon’da kazanarak İstanbul’a lider dönmeliyiz” ifadelerini kulladığı belirlendi.

Rize gibi sahasında iyi futbol oynayan bir takımı yenmenin kolay olmadığına vurgu yapan Şenol Güneş’in, “Galibiyet için oynayan, oynamayan herkesi tebrik ediyorum. Ancak bu maç geride kaldı. Trabzonspor maçını da kazanırsanız bu maçta elde ettiğimiz galibiyetin değeri daha da artacak” diye konuştuğu öğrenildi.

‘Biz güçlü bir takımız’

Deneyimli hoca, İstanbul’a lider dönmeleri halinde psikolojik olarak ciddi bir avantaj yakalayacaklarının da altını çizdi.

Oyuncularından fedakarlık isteyen Şenol Güneş’in, “İki maç üst üste oynayacağımız için 5 günlük mecburi kampımız oldu. Bu fedakarlıklar şampiyonluklar getirir. Hava şartları nedeniyle ligin ikinci yarısında çok şanssızlık yaşadık. Ama biz güçlü bir takımız. Her türlü olumsuzluğun üstesinden gelebilecek bir ekibiz. Lig sonuna kadar hiçbir şeyden şikayet etmeden hedefimize ilerlemeliyiz” ifadelerini kullandığı kaydedildi.