''İstanbul Beyefendisiydi''

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün futbol şubesinin kurucusu Şeref Bey'in adını yaşatmak için çeşitli projeler düşündüklerini söyledi.

GÜNDEM 13.06.2014 - 11:29 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün futbol şubesininkurucusu Şeref Bey'in adını yaşatmak için çeşitli projelerdüşündüklerini söyledi.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün futbol şubesi kurucusu Şeref Bey içinölümünün 81. yılında Yahya Efendi Dergahı'ndaki kabri başında anmatöreni yapıldı. Duaların okunduğu anma töreni sonrasında gazetecilereaçıklamalarda bulunan başkan Fikret Orman, "Şeref Bey 43 yaşında vefatetti, daha çok gençti. Kendisi Beşiktaş gibi bir ailenin büyümesinde çokbüyük katkıda bulunmuştur." diyerek şöyle konuştu:

"Beşiktaş'ın kurucu, başkanıydı. Görenlerde bilirler tam bir İstanbulbeyefendisiydi. Böyle bir ceddimiz olduğu için Beşiktaşlılar olarakgurur duyuyoruz. Onu yad etmek, dua etmek Beşiktaşlılar açısından önemlibir şey. Ben her cuma namazını burada kılarım. Her cuma da Şeref Bey'inmezarına gelirim. Allah rahmet eylesin.

Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olmasında bu insanların çok emekleri var.Ahmet Şerafettin Bey, çok önemli işler yaptı. Allah nasip ederse ŞerefBey adına, onun adını yaşatacak bir şeyler yapmak istiyoruz. Onlarınyaptıklarının yüzde 10'unu yapmayı Allah'ta bize nasip eder inşallah."

Öte yandan törene başkan Fikret Orman, as başkan Deniz Atalay, yönetim kurulu danışmanı Tuğrul Yenidoğan ve bazı üyeler katıldı.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@