İşler tersine döndü

Danny - Beşiktaş ilişkisinde işler tersine döndü.

FUTBOL 13.05.2015 - 14:53 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş’la her konuda el sıkışan Danny Alves, Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan silahlı saldırının ardından Türkiye’ye gelmekten vazgeçerken, daha sonra geri adım attı. Portekizli oyuncu pişman olarak gelmek için yeşil ışık yaksa da transfer listesinden çıkarıldı.
Beşiktaş Yönetimi geçtiğimiz günlerde gizlice temas kurduğu Zenit’te forma giyen Danny Alves’den vazgeçti. Siyah-beyazlı kulüple her konuda anlaşmasına rağmen Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan silahlı saldırı üzerine Türkiye’ye gelmeyeceğini bildiren Portekizli kanat oyuncusu bu kararından pişman oldu ancak kara listeye girmekten kurtulamadı. Fenerbahçe kafilesine, Çaykur Rizespor deplasmanı dönüşünde yapılan silahlı saldırıya kadar Beşiktaş’a gelmeye çok sıcak bakan hatta vatandaşları Hugo Almeida ve Raul Meireles’dan bilgi alan Danny Alves’in daha sonra transferi yokuşa sürdüğü belirlendi. Teknik Direktör Slaven Bilic’in ısrarla istemesi nedeniyle siyah-beyazlı yönetimin teklif götürdüğü 31 yaşındaki futbolcu, Rusya’da da yankı bulan silahlı saldırının ardından geri adım atınca transfer listesinden çıkarıldı. Orman’ı kızdırdı.


Başkan Fikret Orman’ın, Zenit kulübüyle sözleşmesi 30 Haziran’da bitecek olan Danny Alves’in sürekli yeni bahaneler ileri sürmesi üzerine yönetici arkadaşlarına natif oyuncularla görüşmeler yapılması talimatı verdiği aktarıldı. Portekizli futbolcuya transferden vazgeçildiği mesajını ileten siyah-beyazlı yöneticilerin, kanatların yanı sıra forvet arkasında da görev yapabilen oyuncuların menajerleriyle önümüzdeki günlerde görüşmelere başlayacağı vurgulandı.