Şansal Büyüka, Beşiktaş'ın gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael'den komando kampı! Valerien Ismael'den komando kampı!

İsimler değil, sistem önemli

Beşiktaş’ın geri dörtlüsüne bakın; iki beki, Gökhan Gönül ile Caner Erkin... Türk futbolunun hep “1” numara olmuş iki beki... Stoperlere geçelim; Vida... Hırvatistan Milli Takımı’nda banko oynuyor. Pepe; Portekiz Milli Takımı’nın vazgeçilmezi... Dünya futbolunun en iyilerinden biri... Böyle bir geri dörtlüye sahip olan Beşiktaş ligin en fazla gol yiyen takımlarından biri: 8 maç, 10 gol... Ama kabul edelim ki, savunma sadece geri dörtlü ile yapılmıyor. Orta sahan, hatta hücumcuların ile birlikte bu defansif anlayışı uygulayamazsan, hangi geri dörtlüye sahip olursan ol, işin kolay değil...

Yürekten oynuyor

İyi oynasın, kötü oynasın, yeter ki yürekten oynasın. Beşiktaşlı Gökhan Gönül, benim için yürekten oynayan oyuncuların başında geliyor. Konya maçında bir topu “mucize” şekilde çizgiden çıkardı. Bu mucizenin üstünden bir dakika ya geçti ya geçmedi, Konya’nın beraberlik golü geldi. Kameralar o sırada Gökhan Gönül’ün yakın plan yüz ifadesini ekrana getirdi. Hani “Dokunsan ağlayacak” derler ya, Gökhan tam o durumdaydı. Sonuç ne olursa olsun, ben Gökhan Gönül için üzüldüm.

Aman dikkat

Beşiktaş kalecisi Karius hafta içinde Malmö maçında kötü bir gol yedi. Futbolda olur böyle şeyler, doğal karşılamak lazım... Ancak hafta sonunda da Karius’a baktım, gene acemice çıkışlar, yanlışlar yaptı. Aman dikkat... Beşiktaş iyi kalecilere alışkındır, bir sıkıntı olmasın.

Futbol rezaleti

Olay çıkıyor, olaydan daha beteri, “Sen haklısın, ben haklıyım” kavgası... Kardeşim, kim haklı, kim haksız olursa olsun U21 maçında futbolcu dövülür mü? Bunlar daha “ana kuzusu”... Nasıl yaparsınız bunu? Konya-Beşiktaş U21 maçında Beşiktaşlı yavruların dövülmesi, son dönemlerin en büyük futbol rezaletidir.

Milliyet