İnegölspor'u Satın Alamazlar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Türkiye ve Güney Amerika başta olmak üzere 3 takım satın alaklarını açıkladı.

GÜNDEM 23.09.2014 - 16:42 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Bursa Atatürk Stadyumu'nda oynanan Bursaspor-Beşiktaş maçını izlemek için Bursa’ya gelen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İnegöllü işadamı Ahmet Galip Meriç'in davetlisi olarak konakladığı Hotel Park'ta, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, İnegölspor Başkanı Eşref Güç ve bazı yöneticiler ile bir araya geldi. "Avrupa, Türkiye ve Güney Amerika olmak üzere 3 takım satın alacağız" diyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İnegölspor ile de her zaman yakın ilişkiler içerisinde olacaklarını söyledi. İnegölspor Basın Sözcüsü Emrah Erim ise, konunun yanlış anlaşıldığını, satın alma gibi bir şeyin söz konusu olamayacağıını söyledi

Orman, İnegöl'de çok sayıda Beşiktaş taraftarı olduğunu hatırlatarak, Beşiktaş için İnegöl'ün yeri gerçekten bir başka. Takımımızla ilgili konuştuk. İnegölspor başkanımız yanımızda. Kendisi bizle ilgilendi. Karşılıklı 2 kulübünde menfaatleri doğrultusunda işbirliği içerisinde olabiliriz. Bunun projeleri sunulur, biz de ona göre hareket ederiz. İnegölspor'la anlaşma olabilir. Beşiktaş'ın menfaatleri için görevdeyiz. Biz oyuncu transfer ederiz. Gerekirse oyuncunun ücretini de biz veririz. Ama o oyuncuyu kendi takımımızda oynatmak için bunu yaparız. Burada gelişsin bizde oynasın, mantalitesi ile hareket ederiz. Avrupa, Türkiye ve Güney Amerika olmak üzere bu 3 yerden 3 takım satın alacağız. Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda takımımıza bir şeyler kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

İNEGÖLSPOR’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan, İnegölspor Basın Sözcüsü Emrah Erim, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Pazartesi günü Beşiktaş Kulübü Başkanı sayın Fikret Orman, Beşiktaşlılığı bilinen İnegöl'lü bir iş adamımızın davetlisi olarak İnegöl'e geldi. Aynı gün organize edilen kahvaltıya İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ve Başkanımız Eşref Güç'de davet edildi. Hem işadamımızın hatırını kırmamak hem de şehrimize gelen bir kulüp başkanına hoş geldin demek amacıyla Başkanımız Eşref Güç'de kahvaltıya katıldı. Kahvaltıda Türk futbolunun sorunları, Beşiktaş ve İnegölspor'u kapsayan sohbetler oldu. Beşiktaş'la ilgili projelerini anlatırken sayın Fikret Orman, Beşiktaş'a Güney Amerika, Belçika ve Türkiye'den birer takım olmak üzere üç tane pilot takım kurmayı düşündüğünü söyledi. Ama Türkiye'den alacağı takımın İnegölspor olup olmadığı, İnegölspor'un böyle bir düşüncesi olup olmadığıyla ilgili hiç bir söz geçmedi. Bu konu tamamıyla Beşiktaş Kulübü Başkanının kendi projelerini anlatırken geçti. Bizler 1984 yılında profesyonel olmuş İnegölspor'un bu yılki yöneticileriyiz. Yönetime gelirken gayemiz Türk futbolunda belli bir konumu olan İnegölspor'un değerini korumak ve eğer başarabilirsek bu çıtayı daha yükseğe çıkarabilmektir. İnegölspor'u herhangi bir kulübün boyunduruğu altına sokmak bizim haddimiz değildir. Kaldı ki, yanı başımızda Bursaspor gibi bir camia var. Mayıs ayında kongremize katılarak bizleri onurlandıran ve kendisini ziyarete gittiğimizde İnegölspor için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu belirten Bursaspor Başkanı Sayın Recep Bölükbaşı ve yönetimi sezon başında kendilerinden talep ettiğimiz her konuda bize yardımcı olmuşlardır. Bu dedikodular İnegölspor-Bursaspor arasında doğan bu ağabey-kardeş ilişkisini zedelemekten başka bir işe yaramamaktadır. Sonuç olarak 250 bin nüfusu, güçlü bir ekonomi ve büyük bu taraftar kitlesine sahip olan İnegöl'ün takımı İnegölspor'u hiç bir kulübün pilot takımı olmaya ihtiyacı yoktur. Hiç bir yöneticimizin de böyle bir düşüncesi yoktur” ifadelerine yer verdi.