Yıldız futbolcu haftalarca F.Bahçe’den “görüşelim” çağrısı bekledi ama umduğu olmadı. Devreye giren Beşiktaş yöneticisi Ahmet Nur Çebi, Gökhan’ı ikna etmek için günlerce uğraştı. F.Bahçe’den umudu kesen Gökhan, Çebi’nin 3 yıl için 7.5 milyon euro’luk

 Transfer kulisleri Gökhan Gönül haberleriyle çalkalanırken, deyim yerindeyse "her kafadan bir ses çıkmaya" başladı. Süreci en başından beri çok yakından takip eden Fotomaç, Gökhan Gönül konusunda tüm gerçekleri açıklıyor. Aslında her şey devre arasından hemen sonra başladı. Sözleşmesi 31 Mayıs 2016'da bitecek olan Gökhan, Fenerbahçe ile nikah tazelemek istediğini dolaylı yollardan da olsa yönetime iletti. Ancak yönetim sezon bitmeden kimseyle görüşmeme kararı aldığı için Gökhan da mecburen sezon sonunu beklemeye başladı. Bu sırada Beşiktaş ise Gökhan'ı çoktan gizlice takibe almıştı bile. Ve mayıs ayı geldi. Fakat Gökhan'ı sarı-lacivertli yönetimden ne arayan vardı ne de soran...
3 YIL İÇİN 7.5 MİLYON EURO
Yıldız futbolcunun sıkıntılı bekleyişi sürerken, Beşiktaş hamlesini yaptı ve Gökhan'a "Bize gel" teklifi iletildi. Beşiktaş'ın transfer operasyonunu Ahmet Nur Çebi yürütüyordu. Tecrübeli yönetici uzun süre uğraştıktan sonra geçtiğimiz günlerde Gökhan Gönül'den söz aldı. Gökhan, Çebi'ye "F.Bahçe ile anlaşamazsam size gelirim" dedi. Beşiktaş, başarılı futbolcuya 3 yıl için toplam 7.5 milyon euro önermişti ve bu rakam Fenerbahçe'nin vermeyi düşündüğünden daha fazlaydı. Gökhan Gönül'ün sözleşmesi salı günü bitecek. Eğer sarı-lacivertli yönetimden son anda bir karşı hamle gelmezse yıldız futbolcu salı günü Beşiktaş'a imza atacak.

JÜBiLE Mi YAPAYIM!
Gökhan Gönül, Fenerbahçe'de devam etmek istediğini her fırsatta söylese de kendisini hiçbir yöneticinin aramamasından çok rahatsız. Başarılı sağ bekin, yakın çevresine "Sözleşme yenilemek istiyorum ama kimse arayıp sormuyor. Ne yapayım, jübile mi yapayım! F.Bahçe'de kalamazsam tabii ki başka yere gitmek zorunda kalırım" dediği belirtildi.

'GÖNÜL'SÜZ GiDiYOR
F.Bahçe kulislerinde Gökhan Gönül'ün ayrılacağı haberleri hızla yayılıyor. Türkiye'nin en iyi sağ beki olarak gösterilen tecrübeli futbolcunun F.Bahçe'den kopma noktasına gelmesi, camiada üzüntüyle karşılanıyor. Kulübe ve oyuncuya yakın kaynaklar "Gökhan istemeye istemeye Beşiktaş'a gidiyor. Adeta ayrılmaya mecbur bırakıldı" yorumunu yaptı.
Turgay Demir- Emre Bol