Beşiktaş taraftarı transfer gündemine kilitlenip Forlan için A.Madrid’ den gelecek bir gol haberini beklerken, gol haberleri, R.Madrid’ den geliyor.
 

Önce Mesut Özil, ardından sırası ile Nuri ve Hamit...

Türk futbolu, Avrupa arenasında geri vitese taksa da, Türk futbolcular, Futbolun Formula’sın da direksiyona geçiyor.
 

İspanyol medyası 3 Türk’ü kadroya katan Morinho’ nun ne yapmaya çalıştığını çözmeye çalışırken  “Akıllı ol” tarzında mesajlar veriyor.

Morinho 3 Türk ile Barça’ ya kafa tutamazsa, R.Madrid için ilk gündeme gelecek isim Yılmaz Vural olmalı? Sadece takla atsa, bu takımı ikinci yapar! Morinho’ da fazlasını yapamadı zaten.
 

İşin şakası bir tarafa, Morinho ’ya son zamanlarda gerçekten bir haller oldu, İspanyol medyası mevzuyu çakamadı ama ben çakozladım olayı!

Bu Morinho, Yıldırım Başkan ile bir araya gelip fotoğraf çektirdiği günden beri bir tuhaflaştı.
Sayın Başkan bu adama ne yaptı bilmem ama, bu karambolde Ferrari ile Nobre’ yi de R.Madrid’ e bir iteleyebilirse demeyin keyfimize.
 

Bu arada Beşiktaş’tan gönderilmesinin ardından İzmit’te vergi şampiyonluğunu kimseye kaptırmayan İbrahim Üzülmez’ de Morinho’ yu cepten arayarak “Beni de al hoca” demiş! KDV ve tüm vergileri İbo’nun ödemesi halinde maymuna dönen İspanyol medyası da bu transferin gerçekleşmesinin an meselesi olduğunu düşünüyor muş?
 

İspanyolların, Morinho’ ya “Akıllı ol hoca, Yılmaz Vural burada” mesajını iletmesinin ardından, Portekizli hoca ilk kez konuşmuş. Dünya’da yaşamadık hiçbir başarı, almadık hiçbir kupa bırakmadım. Ama hedefler bitmez; “En büyük hayalim “F.Bahçe ile Türkiye Kupasını kazanmak” demiş ve gidere giderle karşılık vermiş.
 

**

Beşiktaş yönetiminin, şiddetli geçimsizlik nedeni ile Schuster’den boşanıp, ardından Tayfur Havutçu ile sözlenmesi, yakın dostları tarafından sevinçle karşılanmış. İkili geçtiğimiz günlerde gözlerden uzak bir şekilde imzayı atmış!
 

Bir Nikah töreni ile çok benzerlikler gösterir futbolumuzda ki, Yönetim-Teknik Direktörler ilişkileri. Çoğu zaman her şey görkemli bir törenle başlar hüsranla biter.
 

Beşiktaş yönetimi, yeni yol arkadaşına, daha öncekiler gibi şaşalı bir tören hazırlamadı. Bir basın bülteni ile ansızın öğrendik… Mutluluklar diledik.
 

Ama bu birliktelik, Aşk evliliği değil, sanki biraz da mantık evliliği gibi geldi bana.
 

Umarım düşündüğüm gibi değildir, eğer öyleyse, bir sezon daha mevta!

Cicim ayları bittiğinde en ufak bir sarsıntıda yuva çatırdar, Ardından, akraba baskısı başlar.
 

Mahallede homurtular, Tribünde oflamalar. Her tarafı bir huzursuzluk kaplar.
 

Birde Medyada “Kaynana dırdırı” bir başladı mı, ardı arkası kesilmez dedikodunun!
 

Oğlum sana Hoca mı yok? Elini sallasan ellisi! Biri gider gelir birisi…

Aldanırsın, Arkasında duramazsın.

Zaten bana bu nikah, pek resmi değil,  biraz "İmam işi" gibi geldi.
 

Neyse, baktınız olmadı, 3 defa boşol dersiniz, koltuk boşalır…

Madem “Durdur bu nikahı” demek için, vakit çok geç olmuşsa,
 

Dönülmez akşamın ufkundayız artık Cüneyt “Çakır keyif” Hoca,
 

En efkârlısından bir penaltı da bizim için çalsana! Çalsana… Çalsana…

 

Erdem Ulus

www.kartalbakisi.com