Perşembe günü Zlatan Ibrahimoviç'li İsveç ile karşılaşacak A Milli Takım Antalya'ya gidiyor. Cumartesi günü İstiklal'deki patlama ardından dün alınan istihbaratlar ile ertelenen derbi... A Milli Takım da programını değiştirerek bu sabah Antalya'ya gitme kararı aldı. Ancak milli kafile, güvenlik sebebiyle havaalanına toplu halde giriş yapmadı...
 
Terör saldırıları nedeniyle ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası kamp programı değiştirilen A Milli Takım futbolcu ve yöneticileri Atatürk Havalimanı'na kendi özel araçlarıyla geldi. Güvenlik gerekçesiyle toplu halde gelmeyi tercih etmeyen kafile için polisin önlem aldığı da görüldü. Milli Takım THY'den kiralanan özel bir uçakla bugün saat 12.00'de Antalya'ya hareket etti.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de kendi özel aracıyla saat 11.30'da Atatürk Havalimanı THY  CİP salonuna geldi ve bir açıklama yapmadı.
Fatih Terim yönetimindeki Türkiye, 24 Mart'ta Antalya'da İsveç ile, 29 Mart'ta ise deplasman'da Avusturya ile oynayacak. 
 
"Türkiye maçını iptal etmemiz söz konusu değil"
 
İsveç Futbol Federasyonu İletişim Sorumlusu Niklas Bodell, Türkiye ile Perşembe günü oynayacakları maçı iptal etmelerinin söz konusu olmadığının söyledi. Fransa'nın PSG takımında oynayan İsveç Milli Takım Kaptanı Zlatan İbrahimoviç'te Antalya'da oynayacakları Türkiye maçı için "Antalya'da futbolumuzu oynayıp keyif vermeye çalışacağız " dedi.
İsveç Futbol federasyonu İletişim sorumlusu Niklas Bodell  "Tabii ki gelişmeleri yakından izliyoruz. İstanbul'daki patlamadan sonra Türkiye'deki kontaklarımızı tazeleyerek son durum hakkında bilgilendik. Hala maçı oynama kararımızı değiştirecek bir neden görmüyoruz. Dışişleri Bakanlığı ve Büyükelçiliğimiz, Antalya'daki güvenlik yetkilileri ve Türkiye Futbol Federasyonu ile yakın ilişkilerimizi sürdürüyoruz. Güvenliğin üst düzeyde olacağını biliyoruz" diye konuştu.
Fransa'nın Paris Saint Germain takımında oynayan İsveçli yıldız futbolcu Zlatan İbrahimoviç'te İstanbul'da hafta sonunda gerçekleşen terör saldırısı ve Galatasaray - Fenerbahçe maçının terör tehditti nedeniyle ertelenmesi konusunda sorulan soruyu cevaplarken "Gelişmeleri çok fazla takip etmedim. Ama biz Antalya'da futbolumuzu oynayarak keyif vermeye çalışacağız" dedi.