İlk gün de söyledim şimdi de söylüyorum!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, SABAH'a konuştu:

FUTBOL 03.02.2016 - 03:02 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş'ta Vodafone Arena için geri sayımın yaşandığı, yeni statta çifte kupa söyleminin başladığı ortamda Şenol Güneş, SABAH'ın sorularını yanıtladı. Başarının bireysellikten değil takım olmaktan geçtiğinin altını çizen Güneş, "Bireysel yıldızların takım yıldızına, kutup yıldızına dönüşmesi gerek. Paylaşımcı takım olursak, ilham verici, yol gösterici olursak hedeflere daha kolay ulaşırız" dedi. 
QUARESMA TAKIMIN PARÇASI 
Şenol hocaya Quaresma'yı soruyoruz: "Sıkıntı, kriz var mı hocam?" İşte Güneş'in yanıtı: "Benim Quaresma ile bir sorunum yok. İlk gün de söyledim şimdi de söylüyorum. Quaresma'yı istemesem, bu takıma yapacağı katkıyı görmesem zaten burada olmazdı. Quaresma bizim için bir değer. Ve bunu en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Kullanıyoruz. Tüm değerlerimiz gibi." 

GOMEZ'İ DE KADROYA ALMADIM 
Kadroya almama konusuna gelince ise Güneş, "Beşiktaş'ın derinliği olan bir kadrosu var. Alternatifli demiyorum. Derinliği olan bir kadrodan bahsediyorum. Bir önceki maç Gomez'i almadım, başka bir maç diğerini. Bu o oyuncuların yıldız olmadığı, değersiz olduğu hatta formsuz olduğu sonucunu çıkaramazsınız. Başarı için yöntemleri ve tercihlerimiz var. Buna futbolcular dahil herkes alışmak zorunda. Beşiktaş'ta hangi oyuncuya sorsanız kendisi 11'de oynamak ister. Forma adaleti futbolcuların istek ve düşüncelerine göre sağlayamazsınız. Önemli olan sizin içinizdeki huzurdur, adalettir" yorumunu yaptı. 

TAKIM OLURSANIZ BAŞARI GELİR 
Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: " İç huzurumuz yerinde. Çünkü üzerimize düşeni yapıyoruz. Oyuncularıma da aynı şeyi söylüyorum. Herkes üzerine düşeni yaparsa, sorumlulukları paylaşırsa hedeflerimize ulaşırız. Başarı bireysellikten, değil takım olmaktan, takım yıldızı olmaktan geçiyor. O zaman etrafınıza ışık verebilirsiniz, yön verebilirsiniz." 

ALTERNATİF DEĞİL DERİNLİK!
Güneş, "Alternatifli demiyorum, derinliği olan bir kadrom var. Çünkü hiç kimse kimsenin alternatifi değil. Hepsi değerli. Boyko, Alexis ve Marcelo hatta Veli ve Tolgay'ı da sayarsak ikinci yarı oynayabilecek 5 oyuncu daha aramıza katıldı. Forma rekabeti kızıştı. Biz herkesin hazır olmasını istiyoruz. Hazır olan 24 kişiden 18 ve 11 seçeceğiz.. Hiç kimse 18'de kalan oyuncu için polemik aramasın. Başarıyı biz herkesten daha çok istiyoruz.. Bu derinliğin oluşmasında büyük emek sarf eden yönetim kuruluna çok teşekkür ederim. Hedefimiz lig ve kupada şampiyonluk... Adım adım, sabırla ve gelişerek ilerleyeceğiz" dedi. 

GÜNEŞ KUPA İÇİN NE DEDİ? 

ÖNCE KONYASPOR SONRA YARI FİNAL
"Çeyrek finale gelinceye kadar tüm takımlar bütün güçlerini kullandı. Tüm takımlar çeyrek finali hak etti. Katılanları tebrik ediyorum. Her takım, her takımı yenebilecek görüntüde. 8 takım içerisinde Amedspor zayıf gibi görünse de onlar da iyi maçlar çıkardı. Bu yılın renkli takımı Torku Konyaspor'la oynayacağız. Her takımı yenerek kupada şampiyon olmak istiyoruz. Kupa şans faktörü ama gücünüz varsa hepsini yenmelisiniz. Yarı finale çıkmaları halinde olası rakiplerden birinin Fenerbahçe olacağının hatırlatılması üzerine ise Güneş, "Fenerbahçe de iyi futbol oynayan takım. Ligde de kupada da iddialılar. Galatasaray da iyi bir takım ve kendilerini toparladılar ve kupada iddialı olacaklar. Bizim öncelikle Konyaspor'u elememiz lazım."