İlk görüşme Güneş ve Lucescu ile!

Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic ile yollar ayrılıyor. Siyah-beyazlı yönetim yeni sezon için Şenol Güneş ve Mircea Lucescu ile görüştü. Haberin detaylarını NTV Spor muhabiri Övünç Özdem, Spor Servisi programında aktardı.

GÜNDEM 20.05.2015 - 13:30 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Şampiyonluğa havlu atan Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic ile yol ayrımına gelindi. Beşiktaş yönetiminin, Slaven Bilic ile yola devam edileceği yönünde bir karar vermesi beklenmiyor. Slaven Bilic'in 1-0 sona eren Torku Konyaspor maçının ardından yaptığı açıklamalar sonun başlangıcını ateşledi. Hırvat teknik adam böyle bir açıklama yapmasaydı, yönetim Bilic ile ilgili tasarruflarını sezon sonuna bırakacaktı. Bilic'in açıklamaları hiç beklemedikleri bir durum ve hiç beklemedikleri bir tarzdı. Bu açıklamalar ayrılık kararı alınmasında çok büyük etken oldu.

Slaven Bilic ile yeni bir sözleşme için masaya oturulmadı. Ocak ve Şubat ayında Bilic'le yolların ayrılıp ayrılmaması konusunda fikir alışverişleri yapılıyordu. 'Acaba hoca ile olacak mı, olmayacak mı?' diye soruluyordu. Kaybedilen maçlardan sonra yönetimde çatlak sesler çıkıyordu. Başkan arkasında durmaya çalıştı, zaman zaman desteğini çekti ama sonuç olarak oturup da ciddi bir toplantıda sözleşmesini 2 yıl daha uzatalım görüşmesi yapılmadı.

Basında yaşandığı iddia edilen Gökhan Töre ile Bilic arasında bir gerginlik olmadı.  Buna karşın pazartesi gününden bu yana Bilic ile ilgili takım içerisinde huzursuzluk arttı. Bazı oyuncularda konsantrasyon ve motivasyon düştü. Bazı oyuncuların Bilic ile devam edilmemesi yönünde fikir oluştu. Ancak Torku Konyaspor maçına gönderilmeyen Gökhan Töre, hasta olduğu için maça gitmedi. 

Beşiktaş'ta gözden çıkarılan Bilic'in yerine yönetim, iki isimle görüştü; Lucescu ve Şenol Güneş. Ama belirli bir karar verilmedi ve anlaşılmış bir durum yok. Beşiktaş yönetimi hazırlıksız yakalandı. 3 maçta 7 puan kaybıyla Bilic'in görevine son verilmesi konusu ortaya çıkınca, Lucescu ve Şenol Güneş ile görüşme yapıldı, ancak netleşen bir durum yok.